fbpx

Za 2 tygodnie zawody motorowodne w Rogoźnie

W ostatnią sobotę września na Jeziorze Rogoźno pojawią się łodzie motorowodne. Rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski i Europy.

Po wielu latach przerwy w Rogoźnie ponownie odbywają się na rogozińskim akwenie. Kibice swoją obecnością na nich pokazują, że czekali na nie. Powrót zawodów do Rogoźna był więc słuszny, a do tego jest świetną reklamą dla regionu. 

Przyznanie Polskiemu Związkowi Motorowodnemu i Narciarstwa Wodnego prawa do organizacji aż sześciu imprez mistrzowskich w 2023 roku to potwierdzenie, że jesteśmy bardzo poważnie traktowani przez Międzynarodową Unię Motorowodną (Union Internationale Motonautique), a nasze wieloletnie doświadczenie w organizacji dużych i prestiżowych zawodów jest doceniane na całym świecie – mówi Paweł Szabelewski, sekretarz generalny Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego. – W Żninie, Chodzieży, Augustowie, Trzciance i Rogoźnie mamy wspaniałych i sprawdzonych partnerów, z którymi od lat współpracujemy i wspólnie organizujemy mistrzowskie wydarzenia sportowe. Jestem przekonany, że za kilka miesięcy na polskich akwenach będziemy świadkami niesamowitych sportowych emocji. Mam też nadzieję, że ponownie będziemy oklaskiwać sukcesy naszych motorowodniaków - czytamy w wypowiedzi prezesa dla serwisu onet.pl z grudnia 2022 roku.

W tym roku więc będziemy świadkami kolejnych motorowodnych emocji. Oprócz ścigania na poziomie europejskim zobaczymy w Rogoźnie także Finał Mistrzostw Polski.