Skip to main content


Sparta Oborniki potrzebuje 1 punktu!

| Łukasz | Zapowiedzi

Sparta Oborniki zagra w sobotę ostatni mecz ligowy. Jego wynik może zadecydować o przyszłości MKS.

Przed tygodniem spartanie odnieśli bardzo ważne zwycięstwo. W Murowanej Goślinie pokonali 6:1 tamtejszą Concordię. Dla kibiców gospodarzy był to kolejny dzień traumy. Dla gości chwila radości, któa może dać jej utrzymanie w gronie 5-ligowców. Decyzdujące spotkania odbędzie się dziś w Swarzędzu i Śmiłowie.

Sparta może zapewnić sobie utrzymanie w V lidze, jeśli Orkan Śmiłowo nie wygra z Leśnikiem Margonin. Problem w tym, że goście tego spotkania mają zapewnione 10 miejsce. Bez względu na wynik pozostaną na tej pozycji. Orkan natomiast walczy o życie. Tylko wygrana przy przegranej Sparty i Błękitnych pozwoli na przesunięcie się na pozycję powyżej 14. 

Sytuacja w dole tabeli jest skomplikowana. Przy równej ilości punktów Błękitnych, Sparty i Orkanu najniżej sklasyfikowani zostaną oborniczanie. Sparta ma więc proste w teorii zadanie. Zdobywając w Swarzędzu chociażby 1 punkt zapewni sobie utrzymanie. Tylko czy będzie ją stać na wyranie Meblorzowi jakiejkolwiek zdobyczy punktowej?

Orkan Śmiłowo - Leśnik Margonin 14:00

Meblorz Swarzędz - Sparta Oborniki 14:00 

Błękitni Wroniki - Piast Kobylnica 14:00

Kibiców Sparty czeka bardzo nerwowe sobotnie popołudnie.

10. Leśnik Margonin 29 34
11. Wełna Skoki 29 30
12. Błękitni Wronki 29 27
13. Sparta Oborniki 29 27
14. Orkan Śmiłowo 29 24

 

Sparta Oborniki zagra w sobotnie popołudnie z Zamkiem Gołańcz. Faworytem jest zespół gości.
Sparta Oborniki zagra w samo południe w Grodzisku Wielkopolskim z Dyskobolią.
W dniach 4-5 maja 2024r na torze motocrossowym w Obornikach, odbędą się Mistrzostwa Europy w Motocrossie, w klasach MX65, MX85. 
Piłkarzom nożnym MKS Sparty Oborniki pozostało jeszcze 9 kolejek, aby poprawić swoją pozycję w tabeli ligi V. Obecnie MKS Sparta Oborniki zajmuje ostatnią, 16-tą pozycję w tabeli ligowej.
Piłkarze ręczni Sparty Oborniki w sobotę 27.04.2024,  jadą walczyć o punkty do Grudziądza.
Od godz. 07:00 będzie otwarte biuro zawodów DT4YOU MTB Maraton Oborniki. W tym roku start i meta zlokalizowane będą na lądowisku w Słonawach.
Zespół juniorów młodszych SKF KPR Sparta Oborniki rozpoczyna walkę o awans do grona 4 najlepszych drużyn w Polsce.