fbpx

LKS Lipa gra z Błękitnymi. Golnica jedzie do Gulcza

Lipski Klub Sportowy podejmuje w sobotnie popołudnie Błękitnych Kuźnica Czarnkowska. To spotkanie o utrzymanie pozycji wicelidera.

Przed tygodniem LKS wygrał ważne spotkanie w Wyszynach. Wynik meczu nie pokazuje jednak tego co działo się na boisku. Pomimo strzelenia bramki w pierwszej części przez LKS zespół ten nie mógł być pewny wygranej przez wiele minut. Iskra bowiem stwarzała sobie sytuacje, ale nie potrafiła ich zamienić na gola. LKS pokazał w końcówce swoją wyższość i dzięki kolejnym bramkom zainkasował upragnione punkty. Bramki strzelali: Ł. Chmielewski. P. Strzępka, Sz. Szacht

Równolegle Orzeł Gulcz grał w Połajewie. Płomień mający ciągle nadzieje na wywalczenie promocji do ligi okręgowej wygrał 3:0. Tym sposobem LKS wskoczył przed Orła i zajął pozycję wicelidera. To miejsce zapewnia awans do wyższej ligi. Przed zespołem z Lipy 3 mecze. Jeśli je wygra będzie historyczny sukces w postaci zapewnienia sobie jesienią startu w lidze okręgowej. 

Golnica wgrała już z Płomieniem. Przed nią aż 3 bardzo ciężkie spotkania z innymi trudnymi przeciwnikami. Dzisiaj zagra w Gulczu. Jedzie na to spotkanie bez m.in. Sławka Urbana. Dla trenera Dawida Gruchota ostatnie mecze z drużynami z czuba tabeli są okazją do sprawdzenia potencjału swojego zespołu. Drużyna z Ryczywołu może od kilku kolejek na spokojnie myśleć o kolejnym sezonie. Warto więc wykorzystać ostatnie mecze do sprawdzenia się na tle mocnych drużyn, aby realnie dobrać cele na nowy sezon. 

LKS Lipa - Błękitni Kużnica Czarnkowska sobota, godz. 17:00

Orzeł Gulcz - Golnica Ryczywół, sobota. godz 16:00