fbpx

Piłkarskie ostatki

Boisko w Zofiowie, fot. Maciej Kutka

W niedzielne popołudnie zakończą się rozgrywki w najniższych klasach rozgrywkowych.

O godz. 16:00 rozpoczną się mecze w A-klasie oraz lidze okregowej. Szczególnie oczy wszystkich zwrócone są na 2 mecze. O swój byt musi walczyć Golnica Ryczywół. W wyjazdowym spotkaniu gra z Orłem Pęckowo. Wygrana pozwoli im na zapewnienie sobie pobytu w A-klasie na kolejny sezon. Warto dodać, że Golnica ma lepszy bilans w spotkaniach z Gryfem.

Jeśli jednak Golnica swoje spotkanie przegra będzie musiała liczyć na pomoc Wełny Rogoźno. RKS 30 km dalej gra z Gryfem Zofiowo. Jeśli gospodarze wygrają przeskoczą w tabeli zespół z Ryczywołu. Tylko wygrana pozwoli Gryfowi marzyć o pozostaniu w gronie A-klasowców.

Osłabiona Rożnovia zagra na zakończenie sezonu w Mieścisku. Mecz na boisku Sokoła będzie gratyfikacją dla kibiców obu zespołów za tegoryczne rozgrywki. Będzie okazja do wspólnej radości z awansu do wyższej klasy rogrywkowej.

Do ostatniej kolejki swoich szans szuka Orkan Objezierze. Ostatni mecz zagra w Łopuchowie. Tamtejszy KS nie ma szans już na zajęcie drugiej lokaty. Nie musi też martwić się o swoją trzecią pozycją. Bardziej zdeterminowani będą zatem piłkarze gości. Czy Orkan podtrzyma świetną serię? Czy rzuten na taśmę uratuje się przed spadkiem?

Na zdjęciu boisko w Zofiowie, fot. Maciej Kutka