fbpx

Będą biegać dla Fabiana

Na bieżni Obornickiego Centrum Sportu odbędzie się Sztafeta Biegamy Pomagamy. Celem imprezy jest zbiórka środków na rzecz chorego Fabiana.

Fabian jest już dużym nastoletnim chłopakiem, waży już ponad 40 kilko, wzrostu ma około 150 cm. Specyfikacja jego choroby, polega na tym, że przy każdej zmianę pozycji jego ciało sztywnieje i nie jestem w stanie zrobić nic, pozostaje mi czekać, aż ten stan zamieni się w odwrotność i stanie się wiotki, wtedy jestem w stanie podnieść syna, posadzić go lub przełożyć - czytamy na stronie siepomaga.pl

To wszystko staje się jeszcze trudniejsze, przez wzgląd na jego szybkie ruchy mimowolne oraz chęć zrobienia sobie krzywdy gdy tylko nadąży się okazja, stan ten nazywa się autoagresja i jest wpisany w chorobę Syna. Wychowując go samotnie, zaczyna mi brakować sił, mam przewlekły zespół bólowy oraz zwyrodnienia kręgosłupa, bardzo proszę o pomoc, ponieważ bardzo pragnę opiekować się dalej moim synem, a ta niemoc sprawia, że moje zdrowie psychiczne i fizyczne ulega pogorszeniu - relacjonuje mama Milena.

Bez Was nie dam rady zapewnić Fabianowi opieki na jaką zasługuje, nie będę mogła o niego walczyć! 

Proszę, pomóżcie mi!

Mama

Każdy z nas może aktywnie włączyć się w pomoc dla Fabiana. Najbliższa okazja pojawia się 12 czerwca, kiedy odbędzie się kolejna edycja Sztafety Biegamy Pomagamy. Zapisy już trwają. Organizatorzy przewidzieli dla chętnych 3 kategorie startów. Podstawowa dotyczy biegu na 1 milę (4 okrążenia). Dla młodszych przygotowano okolicznościową Olimpiadę, a wniej Kategorię Kids oraz Kategorię Maluch.

Zapisy odbywają się poprzez stronę Foxter-sport.

Regulamin Sztafety.pdf

Cały czas aktywna jest zbiórka organizowana przez Fundację Słoneczko. Pieniądze na leczenie Fabiana można wpłacać poprzez zbiórkę na siepomaga.pl

Plakat: