fbpx

Zapowiedź derbów Poznania – decydujący mecz o mistrzostwo?

Poprzedni sezon na boiskach Ekstraklasy zakończył się sporą sensacją, ponieważ Warta zakończyła rozgrywki wyżej w tabeli od Lecha. Tym razem taki scenariusz z pewnością nie zostanie powtórzony, ponieważ ekipa Kolejorza walczy o mistrzostwo Polski, a Zieloni do samego końca bili się o przetrwanie.

Do końca rozgrywek pozostały już tylko 2 spotkania, a piłkarze Lecha Poznań są aktualnym liderem tabeli. Podopieczni Macieja Skorży muszą wygrać derby, jeśli chcą utrzymać się na pierwszym miejscu w tabeli!

 

Derby o wadze mistrzostwa

Wiele osób zapowiada to spotkanie jako rywalizację derbową, ale również starcie decydujące o ewentualnym mistrzostwie Polski. Jeśli Lech ma gdzieś stracić punkty, to bez wątpienia szybciej w wyjazdowym starciu z Wartą Poznań aniżeli w domowej rywalizacji z Zagłębiem Lubin. Kolejorz w tym sezonie przed własną publicznością jest najlepszą drużyną w Ekstraklasie i nie pozostawia złudzeń kolejnym rywalom. Tylko Raków Częstochowa w tym sezonie wyjechał z Poznania z kompletem punktów. Trudno oczekiwać, aby takiej samej sztuki mieli dokonać piłkarze Zagłębia Lubin, którzy nadal walczą o utrzymanie.

Lech w tym momencie ma na koncie 68 punktów, co daje im 2 oczka przewagi nad Rakowem Częstochowa. Warto jednak przypomnieć, że w przypadku równej liczby punktów to ekipa Marka Papszuna zostanie mistrzem Polski, dlatego też podopieczni Macieja Skorży nie mogą pozwolić sobie na żadną stratę punktów do końca sezonu.

Statystyki przed rozpoczęciem tej rywalizacji wyraźnie wskazują na korzyść piłkarzy Lecha Poznań. Analitycy zakładów bukmacherskich bez wątpienia wzięli je pod uwagę, ponieważ piłkarze Kolejorza zwyciężyli w 5 kolejnych starciach z Wartą.

Motywacja piłkarzy Warty

Prawdopodobnie decydującym czynnikiem przed rozpoczęciem tego spotkania będzie kwestia motywacji piłkarzy Warty. Po wynikach ostatniej kolejki wiemy już, że piłkarze z Poznania zapewnili sobie, pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej na kolejny sezon. Tym samym wiele ekspertów, a także kibiców z Częstochowy poddaje ewentualną motywację tego zespołu pod dyskusję.

Nasz ekspert uważa, że może być to ciekawe starcie do wykorzystania w weekendowych kuponach z zakładów bukmacherskich online.

„Abstrahując od nastawienia piłkarzy gospodarzy, goście bez wątpienia mają mocniejszy skład i nawet gdyby Warta biła się jeszcze o utrzymanie, to każdy inny wynik, niż wygrana gości byłby tutaj sensacją. Aktualna sytuacja w tabeli raczej nie miała większego wpływu na kursy przygotowywane przez zakłady bukmacherskie, ponieważ Lech był faworytem również pierwszego starcia tych drużyn, a także pojedynku w poprzednim sezonie, mimo tego, że był zdecydowanie niżej w ligowej tabeli. Stawiam, że tym razem piłkarze Macieja Skorży wytrzymają presje i pewnie zwyciężą derbowe starcie”.

Sportowe newsy na temat lokalnych drużyn czekają na Ciebie tutaj.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95