Skip to main content


Festiwal Jeździecki Baborówko w ostatni weekend maja

| baborowko.pl | Zapowiedzi

Warto zarezerwować ostatni weekend maja (28–29.05), aby wybrać się na Festiwal Jeździecki Baborówko – międzynarodowe zawody WKKW rozgrywane od kilkunastu lat w Ośrodku Jeździeckim Baborówko koło Szamotuł. Festiwal gwarantuje nie tylko sportowe emocje na światowym poziomie, ale także doskonały czas na świeżym powietrzu dla całych rodzin.

Festiwal Jeździecki Baborówko to znane w całej Europie zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW). Dokonała organizacja, nowoczesna infrastruktura sportowa i niebagatelne pule nagród finansowych powodują, że podczas zawodów można oglądać rywalizację najlepszych zawodników na świecie – m.in. mistrzów olimpijskich i mistrzów świata. Nie inaczej będzie w tym roku. Swój udział już dziś potwierdził jeden z najbardziej utytułowanych zawodników na świecie – reprezentant Niemiec, Michael Jung.

Program sportowy Festiwalu podzielony jest na trzy części odpowiadające próbom, z jakimi zmierzą się zawodnicy i konie: w czwartek i piątek rozegrana zostanie próba ujeżdżenia, w sobotę odbędzie się emocjonująca próba terenowa, a w niedzielę – skoki przez przeszkody i ceremonie zwycięzców. Zawody będą rozgrywane od rana do późnych godzin popołudniowych.

Jak co roku w programie nie zabraknie także atrakcyjnych pokazów jeździeckich. W tej edycji Festiwalu organizatorzy na sobotę zaplanowali pokaz woltyżerki w wykonaniu zawodniczek z sekcji woltyżerki Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko. Z kolei na niedzielę w programie pokazów zaplanowano dwa konkursy zaprzęgowe. Najpierw powożący zaprzęgami konnymi i kierujący samochodem zmierzą się w emocjonującej sztafecie. Następnie, o godz. 16.00, odbędzie się widowiskowy konkurs maraton kombinowany, w którym zaprzęgi będą miały do pokonania m.in. imponującą przeszkodę wodną.

Cały weekend na terenie zawodów funkcjonować będzie także strefa kiermaszu wraz z dużą częścią gastronomiczną. Na stoiskach będzie można kupić lokalnie wytwarzane rękodzieło czy akcesoria jeździeckie, a dzieci będą mogły tu wziąć udział w grach i zabawach, które przygotuje m.in. Szamotulski Ośrodek Kultury. Do dyspozycji publiczności będą rozległe tereny, z których będzie można podziwiać rywalizację sportową najwyższej klasy zawodników i odpocząć w otoczeniu przyrody.

Festiwal Jeździecki Baborówko odbędzie się na terenie Ośrodka Jeździeckiego Baborówko w dniach 26–29 maja 2022 roku. Wstęp na zawody dla publiczności jest bezpłatny.

Więcej informacji oraz program na: www.festiwal.baborowko.pl

Sparta Oborniki zagra w sobotnie popołudnie z Zamkiem Gołańcz. Faworytem jest zespół gości.
Sparta Oborniki zagra w samo południe w Grodzisku Wielkopolskim z Dyskobolią.
W dniach 4-5 maja 2024r na torze motocrossowym w Obornikach, odbędą się Mistrzostwa Europy w Motocrossie, w klasach MX65, MX85. 
Piłkarzom nożnym MKS Sparty Oborniki pozostało jeszcze 9 kolejek, aby poprawić swoją pozycję w tabeli ligi V. Obecnie MKS Sparta Oborniki zajmuje ostatnią, 16-tą pozycję w tabeli ligowej.
Piłkarze ręczni Sparty Oborniki w sobotę 27.04.2024,  jadą walczyć o punkty do Grudziądza.
Od godz. 07:00 będzie otwarte biuro zawodów DT4YOU MTB Maraton Oborniki. W tym roku start i meta zlokalizowane będą na lądowisku w Słonawach.
Zespół juniorów młodszych SKF KPR Sparta Oborniki rozpoczyna walkę o awans do grona 4 najlepszych drużyn w Polsce.