Skip to main content


Zagrają o Puchar Burmistrza Obornik na 100-lecie Sparty

| Łukasz | Zapowiedzi

W sobotę 8 stycznia odbędzie się turniej piłkarski fla dzieci z roczników 2033 i 2014.

Rok 2022 w świecie sportu będzie w naszym regionie pod znakiem 100-lecia MKS Sparta Oborniki. Międzyzakładowy Klub Sportowy Sparta Oborniki ma swoje początki w roku 1922. Klub Sportowy “Sparta” prawdopodobnie działał już na Ziemi Obornickiej od roku 1922, niestety z tamtego okresu nie zachowało się zbyt wiele dokumentów i informacji. Dowodem poświadczającym istnienie klubu jest jednak dyplom z roku 1947 r., w którym czytamy, że został on nadany z okazji 25 – lecia klubu. Z 1924 r. Pochodzi wzmianka dotycząca klubu Sparta, który 12 października 1924 r. rozegrał mecz piłki nożnej z Pogonią II b z Poznania. Z okresu przedwojennego zachowało się natomiast kilkanaście zdjęć oraz spisane wspomnienia ówczesnych zawodników. Prezesem i głównym “sponsorem” klubu był Leon Weichman – właściciel drogerii. Oprócz niego w skład zarządu wchodzili panowie Apolt i Jaworski oraz Niemcy Mahlke i Goj. Oprócz sekcji piłki nożnej w klubie działała sekcja tenisa stołowego, bokserska i szachów-czytamy na stronie Sparty Oborniki.

Z okazji stulecia klubu zaplanowano wiele imprez. Pierwsza będzie miała miejsce już 8 stycznia. W hali Obornickiego Centrum Sportu przy ul. Obrzyckiej 88 odbędzie się turniej piłkarski dla dzieci z roczników 20133 i 2014.

Sparta Oborniki zagra w sobotnie popołudnie z Zamkiem Gołańcz. Faworytem jest zespół gości.
Sparta Oborniki zagra w samo południe w Grodzisku Wielkopolskim z Dyskobolią.
W dniach 4-5 maja 2024r na torze motocrossowym w Obornikach, odbędą się Mistrzostwa Europy w Motocrossie, w klasach MX65, MX85. 
Piłkarzom nożnym MKS Sparty Oborniki pozostało jeszcze 9 kolejek, aby poprawić swoją pozycję w tabeli ligi V. Obecnie MKS Sparta Oborniki zajmuje ostatnią, 16-tą pozycję w tabeli ligowej.
Piłkarze ręczni Sparty Oborniki w sobotę 27.04.2024,  jadą walczyć o punkty do Grudziądza.
Od godz. 07:00 będzie otwarte biuro zawodów DT4YOU MTB Maraton Oborniki. W tym roku start i meta zlokalizowane będą na lądowisku w Słonawach.
Zespół juniorów młodszych SKF KPR Sparta Oborniki rozpoczyna walkę o awans do grona 4 najlepszych drużyn w Polsce.