fbpx

Derby w Ryczywole. Do 3 razy sztuka?

Golnica Ryczywół podejmuje w niedzielne popołudnie Lipski Klub Sportowy.

Lipski Klub Sportowy nie może powrócić na zwycięską ścieżkę. Po świetnym początku sezonu zespół z Lipy zaczął masowo tracić punkty. Wszystko zaczęło się od derbowego pojedynku z Wełną Rogoźno. Mecz zakończył się walkowerem dla zespołu trenera Michała Węgrzyna. Gospodarze otrzymali dodatkowo kilka kar indywidualnych. Pomimo zapowiedzi odwołania się od nałożonej sankcji na Szymona Szachta LKS zrezygnował z tego pomysłu. Decyzja jest dla części środowiska niezrozumiała, ale nikt już tego nie zmieni. Zespół Mariusza Drewicza musi radzić sobie bez popularnego Neymara. Jego absencja jest widoczna.

Dziś m.in. bez Szachta, ale i prawdopodobnie Kamila Chmielewskiego, będzie LKS szukał punktów w Ryczywole. Golnica ewidentnie odżyła po ostatnich spotkaniach. 10 punktów pozwala optymistyczniej patrzeć w przyszłość. Nawet przed takim spotkaniem, jak dzisiaj. A może szczególnie przed tym meczem, albowiem Golnica będzie chciała zrewanżować się gościom za 2 przegrane w ubiegłym sezonie. Ta z wiosny na obiekcie przy ul. Szkolnej na pewno bardzo utkwiła w pamięci. Dziś Golnica zrobi wiele, aby odtańczyć taniec radości po tym meczu. W derbowym pojedynku ma zagrać Tobiasz Szewczak.

Mecz Golnicy Ryczywół z Lipskim Klubem Sportowym odbędzie się o godz. 14:00

O tej samej porze zagra Wełna Rogoźno. Zespół podrażniony przegraną w Mieścisku będzie chciał pokazać, że stać go na wiele. Rywalem będzie drużyna Błękitnych Kuźnica Czarnkowska. Wełna potrzebuje kompletu punktów, gdyż goniący ją rywale są tuż za jej plecami. Strata punktów może kosztować RKS utratę drugiej lokaty.

Najłatwiejsze zadanie powinna mieć Rożnovia. Na przeciwko zespołu trenera Mariusza Szyszki wybiegną Orły z Pęckowa. Mecz pierwszej i ostatniej drużyny ma zdecydowanego faworyta. Trudno sobie wyobrazić, aby Rożnovia mogła w tym pojedynku stracić jakiekolwiek punkty. To spotkanie rozpocznie się o godz. 11:00.