fbpx

Ważne mecze w Lipie i Ryczywole, trudny wyjazd Rożnovii

Zespoły A-klasy zakończą w ten weekend rundę jesienną.

Zakończenie rundy jesiennej w A-klasie odbędzie się w godny sposób. Na boisku w Lipie zagra wicelider z liderem! Po ubiegłej kolejce LKS stracił pierwsze miejsce na rzecz zespołu z Otorowa. O 14:00 będzie miał szansę wrócić na fotel lidera. Wystarczy pokonać rywali. Nie będzie to jednak proste. Przede wszystkim zawodnicy gospodarzy będą musieli radzić sobie bez trenera Mariusza Drewicza. Nie będzie również kapitana Łukasza Chmielewskiego. Ten będzie musiał bowiem pauzować za żółte kartki. LKS czeka więc trudne zadanie na zakończenie pierwszej odsłony sezonu 2020/2021.

Z uwagą wyniku z Lipy na pewno nasłuchiwać będzie Rożnovia. Drużyna trenera Mariusza Szyszki po wygranej z LKS zapewniła sobie szanse utrzymania się w czołówce zespołów, które zapewne będą walczyć o awans do ligi okręgowej. Remis w Lipie może jeszcze bardziej pomóc Rożnovii. Rezultat w meczu najwyżej sklasyfikowanych zespołów może mieć drugoznaczącą rolę, jeśli drużyna Mariusza Szyszki nie wygra z Zielonymi. W Gaju Małym nie będzie zapewne o punkty łatwo. Jeśli dodamy fakt, że jesienią Rożnovia wygrała w roli gościa tylko z 10, 11 i 12 zespołem A-klasy to może być problem z wywiezienem cennych punktów z boiska Zielonych.

W sobotę równolegle z meczem LKS będzie rozgrywane także spotkanie w Ryczywole. Golnica ma znacznie lepszą drugą część rundy jesiennej. Udało się wygrać 3 spotkania i uciec z pozycji czerwonej latarni. Sobotnie spotkanie z Tarnovią lll będzie okazją do pożegnania się z kibicami dobrą grą. Każdy punkt z trudnym rywalem będzie bardzo cennym.

Terminarz 13. kolejki A-klasy, gr. 2 - za 90minut.pl

LKS Lipa - LZS Otorowo 14 listopada, 14:00
Zieloni Gaj Mały - Rożnovia Rożnowo 15 listopada, 13:00
Kłos Gałowo - Rzemieślnik Kwilcz 14 listopada, 14:00
Golnica Ryczywół - Tarnovia III Tarnowo Podgórne 14 listopada, 14:00
Czarni Kaźmierz - Warta Sieraków 15 listopada, 14:00
Byki Obrowo - KS Gaj Wielki 15 listopada, 12:00