Skip to main content

Otwarcie Pływalni jeszcze w tym tygodniu!

| Łukasz | Pływanie

Centrum Rekreacji Oborniki zostanie otwarte jeszcze w tym tygodniu!

Przerwa wakacyjna została wykorzystana do przeprowadzenie dużych inwestycji na obornickiej pływalni. W tej chwili zarządcą obiektu jest Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach, które przejęło go od Obornickiego Centrum Sportu. Oprócz wlaściciela nastąpiła także zmiana nazwy na Centrum Rekreacji Oborniki.

W tej chwili trwają ostatnie prace pierwszego etapu przebudowy obiektu. Na zewnątrz wizualnie dotrzegalna jest przede wszystkim wycinka drzew. Pozwoli to na zbudowanie większych parkingów a sam obiekt będzie w końcu dostrzegalny mocniej dla przejeżdżającyh ul. Czarnkowską. Zmianie ulegnie niebawem zewnętrzna elewacja budynku oraz pojawi się nowy napis.

Największe i najistotniejsze rzeczy dzieją się w samym Centrum. Od wielu lat trwała polemika na temat zagospodarowania podziemia budynku. Dzięki obecnym i przyszłym pracom ta część obiektu przejdzie prawdziwą metamorfozę. Sanitariaty, szatnie, gabinety zabiegowe, bowling, squash i sauny będą stanowiły wyposażenie Centrum. Liczba atrakcji, które staną się dostępne w Centrum zadowoli niejednego malkontenta. Niestety nie wszystko będzie dostępne od razu. Zakończenie prac na obiekcie i wokół niego przewidziane jest na jesień 2014r.

Na koniec warto też wspomnieć o cenniku. Wszyscy korzystający dotychczas z pływalni byli przyzwyczajeni do płacenie za wejście na obiekt, a nie za godzinowy pobyt. I to na pewno się nie zmieni! Chcemy być konkurencyjni dla okolicznych obiektów. Już teraz do Obornik przyjeżdżało wiele oósb z zewnątrz, nawet z Poznania. Chcemy aby ta tendencja nie tylko się utrzymała, ale i rosła - mówił nam Prezes PWiK Tomasz Augustyn i kontynuował: Pozostanie przy opłacie za wejście nie miałoby sensu, gdybyśmy drastycznie podnieśli ceny. Stąd też decyzja o tym, aby koszt ten nie przekroczył 11 zł.

Część osób obawia się, że duża inwestycja Przedsiębiorstwa odbije się na cenach choćby wody. Zapewniam, że nie będzie tak. Centrum Rekreacji Oborniki ma utworzone osobne konta i wszelkie przedsięwzięcia realizowane z tego tytułu są finansowane z zuepłenie innych środków - dodał na koniec Prezes.

Otwarcie Centrum ma się odbyć 13 lub 14 września. To oficjalne w poniedziałek 16.


Lekcja WF-u z Otylią Jędrzejczak

W dniach 12-14 października na Międzynarodowych Targach Poznańskich kolejna edycja Poznań Sport Expo – projektu dla miłośników sportów biegowych. W tym roku gościem specjalnym wydarzenia będzie Otylia Jędrzejczak, która podczas targów poprowadzi zajęcia WF-u w ...

I Mistrzostwa Szkoły SP2 w pływaniu

20 czerwca na obornickiej pływalni odbyły się Pierwsze Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 2 w pływaniu. Uczestnikami zawodów byli uczniowie pierwszej klasy sportowej oraz drugiej międzyoddziałowej klasy pływackiej.

We ferie ruszy zjeżdżalnia w Centrum Rekreacji?

Po przejęciu obornickiej pływalni przez PWiK obiekt ten odzyskuje swój blask. Jest szansa, że za 2 miesiące będzie można skorzystać ze zjeżdżalni!

Za darmo na pływalnię!

Centrum Rekreacji Oborniki przygotowało nielada niespodziankę dla najmłodszych. Dzieci do lat 12 będą mogły w okresie świątecznym korzystać z basenów za darmo!

Wioślarze walczyli w Rogoźnie o medale

Jedenaście medali, w  tym  4 złote, 5 srebrnych i 2 brązowe wywalczyli wioślarze UKS „OLIMPIA” Rogoźno podczas rozegranych w sobotę 18 maja Otwartych Regat Wioślarskich pod patronatem Burmistrza Rogoźna. Dwunasty medal „utopił” Michał Pilarski, który mając...

XIV Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej

16 listopada 2012 r na terenie Kompleksu sportowo-rekreacyjnego Termy Maltańskie odbyły się XIV Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w pływaniu.

Pokazali co umieli

Na pływalni w Obornikach odbyła się jubileuszowa, 10 edycja zawodów „Pokażemy co umiemy” która co roku pod tą samą nazwą sprawdza umiejętności obornickich pływaków UKS „Trójka”.