Skip to main content

Wioślarze walczyli w Rogoźnie o medale

| rogozno.pl | Pływanie

Jedenaście medali, w  tym  4 złote, 5 srebrnych i 2 brązowe wywalczyli wioślarze UKS „OLIMPIA” Rogoźno podczas rozegranych w sobotę 18 maja Otwartych Regat Wioślarskich pod patronatem Burmistrza Rogoźna. Dwunasty medal „utopił” Michał Pilarski, który mając zapewniony przynajmniej brązowy medal w jedynkach juniorów, 300 metrów przed metą wykonał efektowną „eskimoskę” tracąc szansę na upragniony medal.

W rogozińskich regatach wystartowało 78 osad – reprezentanci klubów: PTW „TRYTON”, KW  04 Poznań, TW „Polonia” Poznań oraz UKS „Olimpia” Rogoźno. W biegach mastersów (inaczej weteranów) 9 zawodników z klubów: Posnania Poznań, KW 04 Poznań, AZS – AWF Warszawa, AZS-AWF Poznań, AZS Politechnika Wrocław, STW Szczecin. Najstarszy uczestnik – Ireneusz Borkowski (rocznik 1939) oraz  Piotr Tobolski (VI m w dwójce podwójnej w  Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie'80).

Najstarsi rywalizowali w kategorii jedynek oraz dwójek podwójnych. Łącznie rozegrano 15 biegów młodzików do lat  14, juniorów 15-16 lat oraz juniorów 17-18 lat.  Oczywiście największym zainteresowaniem cieszyły się wyścigi z udziałem osad UKS „OLIMPIA”. A młodzi wioślarze z Rogoźna spisywali się znakomicie. I tak: w kategorii jedynek juniorów młodszych wygrał Dawid Kubisz, przed Adrianem Smolińskim i Łukaszem Cieślikiem. W dwójkach podwójnych w tej kategorii zwyciężyła osada w składzie: Dawid Kubisz – Mateusz Pilarski przed drugą osadą z Rogoźna, którą tworzyli Łukasz Cieślik i Adrian Smoliński. Wyżej wymienieni razem tworzyli czwórkę podwójną , która w łączonym biegu juniorów 15-16 lat  i 17-18 lat zajęli II miejsce ustępując swoim starszym kolegom klubowym, pozostawiając w pokonanym polu mocną osadę  KW 04 Poznań.  W zwycięskiej osadzie w tym biegu wiosłowali: Michał Pilarski, Mateusz Smoliński, Kuba Jabłoński i Mateusz Turtoń.  Ponadto w kategorii juniorów  17-18 lat medale dla Rogoźna zdobywali: złote – dwójka podwójna Michał Pilarski-Mateusz Smoliński; srebrny: Patryk Nowak w jedynkach oraz razem z Dawidem Kościółkiem byli drudzy w dwójce podwójnej i brązowy – kolejna dwójka podwójna w składzie Kuba Jabłoński- Mateusz Turtoń.

Trzeba zaznaczyć, że rogozińscy  wioślarze dysponują właściwie dwoma łódkami „rasowymi”, pozostałe to wysłużone łodzie lub pożyczane od weteranów. Braki sprzętowe nadrabiali ambicją, wyszkoleniem technicznym  i  specjalistycznym przygotowaniem do sezonu. I nie tylko, gdyż to dzięki ich zaangażowaniu i pracy oraz pomocy  rodziców: państwa Smolińskich, Jabłońskich, Kubiszów i innych, regaty mogły być zorganizowane na odpowiednim poziomie.  Wystarczy powiedzieć, że w piątek , w przeddzień zawodów wszyscy pracowali przy organizacji toru regatowego do godziny 21:30 a niektórzy w dniu zawodów od godziny 7:00. A po zawodach błyskawicznie posprzątali teren Ośrodka i umówili się w niedzielę na trening o 10-tej!

W trakcie regat rozegrano „wioślarską sztafetę  olimpijską” na ergometrach wioślarskich, w której wystartowało 7 sztafet ze szkół z Rogoźna; odczytano „Apel Olimpijski”, a Marcin Witkowski trener kadry olimpijskiej kobiet, który ponadto prowadził z dużym znawstwem regaty jako spiker, wręczył I i II kółka olimpijskie przyznane przez PKOL młodym zawodniczkom i zawodnikom . Z Rogoźna kółka olimpijskie zdobyli: I – Dawid Kubisz i Łukasz Cieślik; II kółko otrzymali: Michał Pilarski, Mateusz Smoliński, Kuba Jabłoński, Dawid Kościółek, Mateusz Turtoń.

Regaty organizowane pod patronatem Burmistrza Rogoźna,  obserwowali przedstawiciele władz samorządowych: starosta obornicki Adam Olejnik, zastępca burmistrza Rogoźna Krzysztof Ostrowski, Aleksander Daniel – prezes Wielkopolskiego Związku Towarzystw Wioślarskich, prezesi klubów poznańskich i wszyscy wysoko ocenili naszą imprezę. Regaty były  też okazją do przypomnienia o jubileuszu 110-lecia Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego oraz uczczenia roku patrona szkoły, wielkiego Wielkopolanina Hipolita Cegielskiego.

Organizatorzy regat składają serdeczne podziękowanie zarządowi i członkom WOPR-u w Rogoźnie za profesjonalne zabezpieczenie regat i pomoc w ich organizacji a także Przemysławowi Czarneckiemu za udostępnienie ośrodka do przeprowadzenia  imprezy.

Lekcja WF-u z Otylią Jędrzejczak

W dniach 12-14 października na Międzynarodowych Targach Poznańskich kolejna edycja Poznań Sport Expo – projektu dla miłośników sportów biegowych. W tym roku gościem specjalnym wydarzenia będzie Otylia Jędrzejczak, która podczas targów poprowadzi zajęcia WF-u w ...

I Mistrzostwa Szkoły SP2 w pływaniu

20 czerwca na obornickiej pływalni odbyły się Pierwsze Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 2 w pływaniu. Uczestnikami zawodów byli uczniowie pierwszej klasy sportowej oraz drugiej międzyoddziałowej klasy pływackiej.

We ferie ruszy zjeżdżalnia w Centrum Rekreacji?

Po przejęciu obornickiej pływalni przez PWiK obiekt ten odzyskuje swój blask. Jest szansa, że za 2 miesiące będzie można skorzystać ze zjeżdżalni!

Za darmo na pływalnię!

Centrum Rekreacji Oborniki przygotowało nielada niespodziankę dla najmłodszych. Dzieci do lat 12 będą mogły w okresie świątecznym korzystać z basenów za darmo!

Otwarcie Pływalni jeszcze w tym tygodniu!

Centrum Rekreacji Oborniki zostanie otwarte jeszcze w tym tygodniu!

XIV Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej

16 listopada 2012 r na terenie Kompleksu sportowo-rekreacyjnego Termy Maltańskie odbyły się XIV Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w pływaniu.

Pokazali co umieli

Na pływalni w Obornikach odbyła się jubileuszowa, 10 edycja zawodów „Pokażemy co umiemy” która co roku pod tą samą nazwą sprawdza umiejętności obornickich pływaków UKS „Trójka”.