Oświadczenie prezesa RKS Wełna Rogoźno

Oswiadczenie prezesa RKS Welna Rogozno

Na boiskach ligi okręgowej RKS Wełna Rogoźno walczy o utrzymanie w jej szeregach. O jego dobre imię walczy prezes Mirosław Pokorzyński. 

Poniżej zamieszczamy treść pisma nadesłanego przez Pana Prezesa RKS Wełna Rogoźno Mirosława Pokorzyńskiego.

Szanowni Państwo – Drodzy Kibice.

Poczuwam się do obowiązku poinformowania Państwa o obecnej sytuacji w R.K.S. „WEŁNA” Rogoźno. Jestem oburzony i nie tylko ja, ale wszystkie osoby pracujące w klubie – szkoleniowcy , koorydnator , kierownicy drużyn, artykułem zamieszczonym w eoborniki.pl dotyczącym klubu „WEŁNA”, głównie wypowiedzią byłego zawodnika Sławomira, o kryzysie w klubie, za sprawą „hamulcowego” w osobie prezesa , z którym jak twierdzi pan Sławomir „ciężko się dogadać”. Dogadanie miało polegać wyłącznie na wypłacaniu  miesięcznych stypendiów za udział w treningach oraz meczach , na co kategorycznie nie wyraziłem zgody . Przed rozpoczęciem sezonu zawodnicy drużyny Seniorów zostali poinformowani o systemie premiowania za określony wynik na zakończenie sezonu. Nie otrzymując stypendium pan Sławomir w okresie od stycznia do końca kwietnia był obecny tylko na 5 treningach. Opaskę kapitana stracił już jesienią 2016 r. biorąc udział tylko w jednym meczu wyjazdowym drużyny, a miał być przykładem i wzorem do naśladowania dla młodych zawodników.

Drodzy Kibice, R.K.S „WEŁNA” to nie tylko drużyna Seniorów. Od kilku lat w klubie stawia się na rozwój sportowy dzieci i młodzieży. Obecnie posiadamy 6 drużyn młodzieżowych , nowo powstałą w tym roku drużynę Żaków , drużynę Orlik E1 , Orlik E2 , drużynę Młodzików oraz Tramkarzy i Juniorów. Szkoleniem zajmują się Trenerzy posiadający licencję trenerską PZPN.

To właśnie te drużyny stanowią o sile klubu , odnosząc wiele sukcesów w rozgrywkach pod patronatem WZPN w Poznaniu , na terenie całej wielkopolski. Drużyna Orlik gra w najwyższej klasie – I lidze, w tabeli plasuje się przed takimi klubami jak Lech i Warta Poznań. Są to dzieci z rocznika 2007-2008 , które w ubiegłym sezonie zakwalifikowały się po ciężkich bojach do turnieju finałowego zajmując IV  miejsce w Okręgu Pozańskim odnosząc wielki sukces. Najmłodsza drużyna Żaki rocznik 2008-2010 obecnie po trzech turniejach jest zdecydowanym liderem wygrywając 8 meczy, 1 remisując. Drużyna Młodzików jest również liderem w swojej klasie, w tej drużynie występują dwie dziewczyny – Ola i Natlia , które niebawem zostaną powołane na konsultację do kadry województwa wielkopolskiego . Pozostałe drużyny młodzieżowe zajmują także czołowe miejsca w swoich grupach.

W sporcie sukces nie rodzi się na kamieniu, sam talent niepoparty ciężką pracą nie przynosi żadych efektów. W drużynach dziecięcych i młodzieżowych średnia frekwencja na treningach w okresie od stycznia do końca kwietnia wynosiła ponad 80%, natomiast w drużynie Seniorów zaledwie 30 %.

Klub „Wełna” zapewnia wszystkim zawodnikom bezpłatny dowóz autokarami na zawody, opiekę medyczną podczas meczy, sprzęt sportowy, ubiór – dresy, koszulki wyjściowe i treningowe, kurtki, stroje meczowe, owoce przed meczem oraz posiłki po meczu. Po zakończeniu każdej rundy zawodnicy otrzymują pamiątkowe medale, puchary , statuetki . Co rocznie organizujemy na stadionie w miesiącu czerwcu spotkania integracyjne wszystkich zawodników wraz z rodzicami.

Pragnę serdecznie podziękować naszym Trenerom , wspaniałym Kierowniczkom – Pani Dance, Pani Magdzie , Pani Małgorzacie oraz Pani Koordynator sekcji grup młodzieżowych Pani Beacie, za codzienną pracę i troskę , za organizację opraw meczowych i turnieji . To właśnie te Panie  wraz z innymi rodzicami dały przykład rogozińskiej gościnności rodzicom z innych klubów , oraz pokazały jak można wspólnie mile spędzać czas i równocześnie dopingować swoje pociechy.

Dziękuję również za zaangażowanie wszystkim rodzicom, babciom, dziadkom. To równie Wy Państwo jesteście wizytówką naszego klubu. Pragnę serdecznie podziękować za dotychczasową współpracę fimie „DENDRO POLAND” w Rogoźnie na czele z Panem Prezesem.

Drodzi Kibice – kryzys R.K.S.”WEŁNA” to wyłącznie wymysł ludzi źle życzącym naszemu klubowi.

Życzę Państwu wielu emocji podczas zagrzewania do walki naszych zawodników, a zawodnikom wielu sukcesów na arenach sportowych. Serdecznie zapraszamy dzieci – dziewczęta i chłopców z roczników  2005-2012 chcących rozwijać się sportowo do wstąpienia w szeregi naszego klubu.

Z poważaniem i sportowym pozdrowieniem,

Prezes Zarządu R.K.S.”WEŁNA”

Mirosław Pokorzyński

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież