Oświadczenie prezesa RKS Wełna Rogoźno

Oswiadczenie prezesa RKS Welna Rogozno

Na boiskach ligi okręgowej RKS Wełna Rogoźno walczy o utrzymanie w jej szeregach. O jego dobre imię walczy prezes Mirosław Pokorzyński. 

Poniżej zamieszczamy treść pisma nadesłanego przez Pana Prezesa RKS Wełna Rogoźno Mirosława Pokorzyńskiego.

Szanowni Państwo – Drodzy Kibice.

Poczuwam się do obowiązku poinformowania Państwa o obecnej sytuacji w R.K.S. „WEŁNA” Rogoźno. Jestem oburzony i nie tylko ja, ale wszystkie osoby pracujące w klubie – szkoleniowcy , koorydnator , kierownicy drużyn, artykułem zamieszczonym w eoborniki.pl dotyczącym klubu „WEŁNA”, głównie wypowiedzią byłego zawodnika Sławomira, o kryzysie w klubie, za sprawą „hamulcowego” w osobie prezesa , z którym jak twierdzi pan Sławomir „ciężko się dogadać”. Dogadanie miało polegać wyłącznie na wypłacaniu  miesięcznych stypendiów za udział w treningach oraz meczach , na co kategorycznie nie wyraziłem zgody . Przed rozpoczęciem sezonu zawodnicy drużyny Seniorów zostali poinformowani o systemie premiowania za określony wynik na zakończenie sezonu. Nie otrzymując stypendium pan Sławomir w okresie od stycznia do końca kwietnia był obecny tylko na 5 treningach. Opaskę kapitana stracił już jesienią 2016 r. biorąc udział tylko w jednym meczu wyjazdowym drużyny, a miał być przykładem i wzorem do naśladowania dla młodych zawodników.

Drodzy Kibice, R.K.S „WEŁNA” to nie tylko drużyna Seniorów. Od kilku lat w klubie stawia się na rozwój sportowy dzieci i młodzieży. Obecnie posiadamy 6 drużyn młodzieżowych , nowo powstałą w tym roku drużynę Żaków , drużynę Orlik E1 , Orlik E2 , drużynę Młodzików oraz Tramkarzy i Juniorów. Szkoleniem zajmują się Trenerzy posiadający licencję trenerską PZPN.

To właśnie te drużyny stanowią o sile klubu , odnosząc wiele sukcesów w rozgrywkach pod patronatem WZPN w Poznaniu , na terenie całej wielkopolski. Drużyna Orlik gra w najwyższej klasie – I lidze, w tabeli plasuje się przed takimi klubami jak Lech i Warta Poznań. Są to dzieci z rocznika 2007-2008 , które w ubiegłym sezonie zakwalifikowały się po ciężkich bojach do turnieju finałowego zajmując IV  miejsce w Okręgu Pozańskim odnosząc wielki sukces. Najmłodsza drużyna Żaki rocznik 2008-2010 obecnie po trzech turniejach jest zdecydowanym liderem wygrywając 8 meczy, 1 remisując. Drużyna Młodzików jest również liderem w swojej klasie, w tej drużynie występują dwie dziewczyny – Ola i Natlia , które niebawem zostaną powołane na konsultację do kadry województwa wielkopolskiego . Pozostałe drużyny młodzieżowe zajmują także czołowe miejsca w swoich grupach.

W sporcie sukces nie rodzi się na kamieniu, sam talent niepoparty ciężką pracą nie przynosi żadych efektów. W drużynach dziecięcych i młodzieżowych średnia frekwencja na treningach w okresie od stycznia do końca kwietnia wynosiła ponad 80%, natomiast w drużynie Seniorów zaledwie 30 %.

Klub „Wełna” zapewnia wszystkim zawodnikom bezpłatny dowóz autokarami na zawody, opiekę medyczną podczas meczy, sprzęt sportowy, ubiór – dresy, koszulki wyjściowe i treningowe, kurtki, stroje meczowe, owoce przed meczem oraz posiłki po meczu. Po zakończeniu każdej rundy zawodnicy otrzymują pamiątkowe medale, puchary , statuetki . Co rocznie organizujemy na stadionie w miesiącu czerwcu spotkania integracyjne wszystkich zawodników wraz z rodzicami.

Pragnę serdecznie podziękować naszym Trenerom , wspaniałym Kierowniczkom – Pani Dance, Pani Magdzie , Pani Małgorzacie oraz Pani Koordynator sekcji grup młodzieżowych Pani Beacie, za codzienną pracę i troskę , za organizację opraw meczowych i turnieji . To właśnie te Panie  wraz z innymi rodzicami dały przykład rogozińskiej gościnności rodzicom z innych klubów , oraz pokazały jak można wspólnie mile spędzać czas i równocześnie dopingować swoje pociechy.

Dziękuję również za zaangażowanie wszystkim rodzicom, babciom, dziadkom. To równie Wy Państwo jesteście wizytówką naszego klubu. Pragnę serdecznie podziękować za dotychczasową współpracę fimie „DENDRO POLAND” w Rogoźnie na czele z Panem Prezesem.

Drodzi Kibice – kryzys R.K.S.”WEŁNA” to wyłącznie wymysł ludzi źle życzącym naszemu klubowi.

Życzę Państwu wielu emocji podczas zagrzewania do walki naszych zawodników, a zawodnikom wielu sukcesów na arenach sportowych. Serdecznie zapraszamy dzieci – dziewczęta i chłopców z roczników  2005-2012 chcących rozwijać się sportowo do wstąpienia w szeregi naszego klubu.

Z poważaniem i sportowym pozdrowieniem,

Prezes Zarządu R.K.S.”WEŁNA”

Mirosław Pokorzyński

Komentarze   

+4 #1 Przepraszam 2017-05-14 22:17
Szkolenie młodzieży i wyniki drużyn tramparzy i juniorów zawsze były w Rogoźnie na wysokim poziomie. Ale tematem jest aktualnie beznadziejna sytuacja pierwszej drużyny. Więc Pan prezes niech nie zmienia tematu zasłaniając się dziećmi bo to śmieszne.
Jaki ma Pan pomysł na naprawę sytuacji bo po wynikach widać że jest co raz gorzej.
Cytować

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież