Skip to main content

Kacper Poor ze srebrnym medalem Mistrzostw Polski

| wielkopolski ZPN | Wełna Rogoźno

Kacper Poor zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski U14 z drużyną Wielkopolski . Wychowanek RKS Wełna Rogoźno grał na turnieju w dolnośląskich Truskolasach.

Kibice oglądający mecz w Truskolasach zobaczyli zacięte spotkanie. Ostatecznie lepsza okazała się drużyna z Dolnego Śląska, która pokonała Wielkopolan 1:0. Zespół z naszego regionu miał swoje okazje, jednak nie był w stanie zamienić ich na gola.

Od samego początku widać było, że to reprezentacja Dolnośląskiego ZPN będzie chciała narzucić swoje warunki gry. Zawodnicy z tego regionu w początkowych minutach całkowicie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, jednak podopieczni trenera Czyżewskiego stopniowo odzyskiwali animusz i byli w stanie przeprowadzać groźne kontry. W pierwszej połowie brakowało jednak dogodnych okazji dla którejkolwiek z drużyn.

W drugą część meczu Wielkopolanie weszli odważniej, co jednak nie przełożyło się na trafienie. Gola zdobyli za to piłkarze z Dolnego Śląska. Jeden z nich poszedł na przebój i wbiegł w pole karne mijając przy tym kilku rywali. O ile jego strzał został jeszcze zatrzymany przez bramkarza, tak był on bezradny przy dobitce. Po objęciu prowadzenia Dolnoślązacy atakowali mniej huraganowo, ale dalej zagrażali bramce Wielkopolski. To natomiast utrudniało przeprowadzanie coraz to odważniejszych akcji w poszukiwaniu gola dającego wyrównanie. W samej końcówce dogodną sytuację na wyrównanie miał Nicpoń, jednak nie trafił on do bramki z kilku metrów. Tym samym reprezentacja Wielkopolskiego ZPN musi zadowolić się srebrem.

- Jako zespół daliśmy dzisiaj z siebie wszystko. Stworzyliśmy kilka dogodnych sytuacji. Niestety, jak to w piłce bywa, żeby wygrać trzeba być skutecznym, a dzisiaj nam tej skuteczności zabrakło. Dolny Śląsk wykorzystał swoją okazję i wygrał. Najważniejsze dla nas jest to, że piłkarsko byliśmy bardzo dobrym zespołem. Dzisiejszy finał również stał na bardzo wysokim poziomie i o to chodzi w piłce młodzieżowej. Na osiąganie najwyższych celów przyjdzie dla tych chłopców czas. Jako sztab jesteśmy dumni, że byli w stanie już teraz wejść na tak wysoki poziom. Kolejne kroki będą stawiać czy to w klubach, czy już w reprezentacjach Polski – podsumował ostatnie spotkane turnieju trener Błażej Czyżewski – Zdecydowanie w tym meczu zabrakło Igora Owczarka, który złamał obojczyk i musiał wcześniej wrócić do domu. Jestem przekonany, że z nim w składzie ten mecz ułożyłby się inaczej. Wierzymy, że Igor szybko wróci do zdrowia i będzie stanowił o sile wielkopolskiej piłki.

Najlepszym piłkarzem turnieju wybrano kapitana reprezentacji Wielkopolski, Patryka Prajsnara.

W meczu o brąz drużyna Śląskiego ZPN pokonała Podkarpacki ZPN po rzutach karnych.

Dolnośląski ZPN – Wielkopolski ZPN 1:0 (0:0)

Wielkopolski ZPN: Raczyński – Wronka, Latosi, Poor, Bartczak, Prajsnar, Mischke, Janyszka, Nicpoń, Gadomski, Poleszak (rezerwa: Kaźmierczak, Tłok, Borecki, Wybieralski, Ranecki, Szuba)

Źrodło, foto: Wielkopolski ZPN.

Umowa na modernizację boiska Wełny Rogoźno podpisana!

W Urzędzie Miejskim w obecności Burmistrza Rogoźna podpisano umowę na "Kompleksową modernizację boiska sportowego RKS WEŁNA Rogoźno"

Ważna wygrana Wełny Rogoźno z rezerwami Kłosa Budzyń

Wełna Rogoźno pokonała Kłos ll Budzyń 2:0 na inaugurację nowego sezonu.

Wełna Rogoźno rozpoczyna sezon 2023/2024. Nie będzie łatwo

Wełna Rogoźno rozpocznie nowy sezon od spotkania z rezerwami Kłosa Budzyń.

Przebudowa boiska w Rogoźnie musi zakończyć się do połowy 2024 roku

Rogoziński Klub Sportowy Wełna Rogoźno otrzymał prawie 0,5 mln zł na przebudowę boiska.

Sentymentalna podróż trenera Krzysztofa Cieciury

RKS Wełna Rogoźno zagra w sobotę z wiceliderem z Lubonia. Będzie to wyjątkowe spotkanie dla Krzysztofa Cieciury.

Trener K. Cieciura: W nogach czuliśmy jeszcze mecz pucharowy

Wełna Rogoźno pokonała w sobotnie popołudnie drużynę GKS Płomień Nekla.

Koniec pewnej ery Wełny Rogoźno (foto)

Pierwszy zespół RKS Wełna Rogoźno zakończył sezon na trzecim miejscu w gr. 2 wielkopolskiej A-klasie.