Przygotowania Rożnovi do rundy wiosennej

| Przemek Szrama | Rożnovia Rożnowo

Przygotowania Rożnovi do rundy wiosennejW trzecim sparingu przygotowawczym do rundy wiosennej Rożnovia podejmowała w Ryczywole zespół Wełny Rogoźno 2, złożony z byłych juniorów tego klubu, występujący obecnie w B-klasie.

Dobre warunki pogodowe i stan murawy sprawił, że gra stawała się przyjemnością. Zespół Rożnovii szybko objął prowadzenie za sprawą Przemka Szramy, który wykorzystał błąd bramkarza przy wyjściu do dośrodkowania. Wyrównanie nastąpiło w 25 min spotkania po stracie w środku pola. Napastnik Wełny uderzył futbolówkę z bliskiej odległości nie dają szans bramkarzowi. Przez kolejne 15 minut meczu remisowo. Zespół z Rogoźna przeważał szczególnie w środku pola, gdzie rozgrywał piłkę przez większość spotkania. Wynik do połowy to remis 1-1.

Druga bramka dla Rożnovii padła po stałym fragmencie gry w 57 min. Dośrodkowanie  z rzutu rożnego wykorzystał strzałem głową Krystian Kołodziej. Kwadrans później po brutalnym faulu Mateusza Grządzielewskiego w polu karnym sędzia podyktował jedenastkę a egzekutor wyrównał wynik spotkania, 2-2. W 78 minucie fatalny błąd wykonał obrońca Wełny. Z zamiarem powstrzymania napastnika wybił piłkę spod jego nóg. Ta jednak zamiast poza polem gry wylądowała w siatce, lobując bramkarza. Rożnovia prowadziła krótko ponieważ ostatnie słowo należało do przeciwnika. Po stracie w 86 minucie meczu Wełna Rogoźno wyrównała na 3-3.

Bramka Jabłońskiego w Pile. Rożnovia zdobyła 5 bramek!

Dwie bramki zdobyła Sparta Oborniki w Pile. Niestety jedna z nich była samobójczą.

Rożnovia została w lidze okręgowej. Kto będzie jej trenerem?

Rożnovia Rożnowo zakończyła sezon 2022/2023 sukcesem. Po heroicznej walce w rundzie wiosennej utrzymała się w lidze okręgowej.