Nieskuteczna Rożnovia kolejny raz skarcona

| Przemek Szrama | Rożnovia Rożnowo

W niedzielę Rożnovia Rożnowo przegrała z GKS Golęczewo 1-5. Wysoki wynik nie odzwierciedla wydarzeń boiskowych.

Od pierwszych minut na boisku panował sportowy klimat. Inicjatywa z początku leżała po stronie rożnowian. Już pierwsza akcja na boisku pokazała cheć zgarnięcia pełnej puli przez gospodarzy. W pierwszej minucie spotkania grający na lewym skrzydle Dariusz Senger dośrodkował piłkę na głowę niepilnowanego Michała Nadstagi. Ten jednak trafił tylko w poprzeczkę. To była pierwsza zmarnowana okazja. Drugą szansę miał Damian Ławniczak, który po minął bramkarza w polu karnym i uderzył z ostrego kąta ze swojej słabszej prawej nogi. Niestety siła strzału była niewystarczająca. Obrońca wybił piłkę i jak to bywa w sporcie sytuacje te zemściły się. W 31 minucie niepotrzebny błąd gospodarzy przełożyl się na rzut rożny dla rywali z Golęczewa. Piłka dośrodkowana została na długi słupek, gdzie niepilnowany strzelił pewnie na 1-0.

Druga połowa miała wnieść do gry gospodarzy więcej ożywienia. Tak się jednak nie stało. Co prawda wprowadzeni zawodnicy stworzyli parę dogodnych sytuacji jednak Rożnovia tego dnia nie była sobą. Drużyna nie była kolektywem, brakowało jej przede wszystkim komunikacji, zaangażowania i walki. Bramka na 2-0 padła tuż po dokonaniu pierwszej zmiany w drużynie Rożnovii (w 59 minucie), kiedy to kontuzji doznał Dariusz Senger.

Grający na lewej obronie Mateusz Grządzielewski rozegrał dobre spotkanie. Nie odpuszczał co ważniejsze walczył do końca a jego szybkość przydała się w pojedynkach biegowych ze skrzydłowym z Golęczewa. Rożnovia otrzymała kolejny cios w 68 minucie, kiedy z rzutu rożnego po raz kolejny głową piłkę w siatce umieścił ten sam zawodnik. Rożnovia stworzyła sobie kilka akcji. Jednąz nich była kontra, jednak i przewaga w liczbie zawodników nie pozwoliła strzelić gospodarzom bramki. Niedokładność sprawiła, że zmniejszenie przewagi bramkowej było nierealne. GKS Golęczewo strzelił 4 bramkę w efektowny sposób z 30 metrów lobując mocnym uderzeniem źle ustawionego bramkarza Rożnovii.  Goście dobili Rożnovię w 79 minucie spotkania.

Rożnovia zdobyła bramkę honorową za sprawą Wojciecha Szramy w 86 minucie meczu po kombinacyjnej akcji.

Rożnovia Rożnowo vs GKS Golęczewo 1-5.

Skład:

-Szymkowski

-Grabiarz, Nowak, Grządzielewski, Weymann (zm. 76 min Budziński)

-Chudziński ( zm 65 min M.Byczyński), W.Szrama, Szymot, Senger ( zm 59 min P.Szrama)

-Ławniczak, M.Nadstaga

Bramka Jabłońskiego w Pile. Rożnovia zdobyła 5 bramek!

Dwie bramki zdobyła Sparta Oborniki w Pile. Niestety jedna z nich była samobójczą.

Rożnovia została w lidze okręgowej. Kto będzie jej trenerem?

Rożnovia Rożnowo zakończyła sezon 2022/2023 sukcesem. Po heroicznej walce w rundzie wiosennej utrzymała się w lidze okręgowej.