Przełamanie Rożnovii, remis Orkanu

| PSz, ŁK | Rożnovia Rożnowo

W miniony weekend kolejny raz rywalizowały o ligowe punkty zespoły piłkarskiej A-klasy. Cenne zwycięstwo odniosła Rożnovia.

Najniżej sklasyfikowana w tabeli Rożnovia jechała do Kaźmierza na mecz z Czarnymi z ogromnymi nadziejami. Przegrana ze Sarbią była bolesnym doświadczeniem i za wszelką cenę zawodnicy chcieli o tym zapomnieć.

O zdobyciu 3 punktów zadecydowała akcja z 31 minuty meczu. Michał Nadstaga przerzucił piłkę nad głowami obrońców i dopadł do niej Damian Ławniczak. Strzał głową był dla bramakarza Czarnych nie do obrony. Przed przerwą szansę miał jeszcze Dariusz Senger, ale nie trafił w światło bramki.

Po przerwie było więcej nerwowości w grze gości, ale to własnie oni nadawali ton rywalizacji. Skutkiem tego była jeszcze bramka Nadstagi, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Ostatecznie Rożnovia wygrała i z dorobkiem 6 punktów może optymistyczniej patrzeć na kolejne spotkania rundy jesiennej.

Orkan Objezierze wybrał sie na mecz do Rokietnicy. Rokita po wygranej przed tygodniem w Lulinie miała ochotę na podtrzymanie serii. Gospodarze tego spotkania byli szczególnie słabi w obronie, czego jednak do końca nie potrafił wykorzystać zespół Jacka Gruszczyńskiego. Mecz zakończył się remisem 1:1, a bramkę dla gości dającą prowadzenie strzelił Wojtek Chudziński.

Ostatni przedstawiciel naszego regionu przegrał ze Szturmem Junikowo 0:2. Faworytem spotkania byli gospodarze, którzy potwierdzili to na boisku. Lulinianie ambitnie walczyli, ale i tym razem musieli obejść się bez punktów.

6. GKS Golęczewo 9 - 16 pkt.

7. Tarnovia II Tarnowo Podg. 9 - 13 pkt.

14. KS Sarbia 9 - 4 pkt.

Bramka Jabłońskiego w Pile. Rożnovia zdobyła 5 bramek!

Dwie bramki zdobyła Sparta Oborniki w Pile. Niestety jedna z nich była samobójczą.

Rożnovia została w lidze okręgowej. Kto będzie jej trenerem?

Rożnovia Rożnowo zakończyła sezon 2022/2023 sukcesem. Po heroicznej walce w rundzie wiosennej utrzymała się w lidze okręgowej.