"Adrianada" w Gaju Małym (film)

| P. Szrama | Rożnovia Rożnowo

Adrian Szymot powraca do swojej najlepszej formy. W rozegranym wczoraj zaległym spotkaniu z Zielonymi w Gaju Małym strzelił 3 bramki, a jego Rożnovia wygrała 4:0.

Goście przybyli do Gaju z jednym założeniem: "wygrać mecz". Zacięta rywalizacja o awans do wyższej klasy rozgrywkowej między trzema zespołami zmusiła Rożnovię do bezwzględnego zdobycia kompletu punktów.

Od pierwszych minut spotkania starali się zdobyć jak najszybciej bramkę i panować na boisku. Już w 2 minucie spotkania dobrą okazje do objęcia prowadzenia miał Przemek Szrama. Szczęście jednak nie dopisywało mu tego dnia. W 17 minucie spotkania dobre podanie do Roberta Byczyńskiego posłał Przemek Szrama, ale ten "lobem" z 10 metra minimalnie za mocno przerzucił wychodzącego bramkarza i piłka spadła na siatkę za bramką. Pierwsza bramka padła w 30 minucie, kiedy to długi przerzut Wojciecha Szramy wykorzystał Adrian Szymot. Minął bramkarza podbijajac piłkę głową i oddając strzał do pustej bramki. Szansę na podwyższenie miał również stoper gości Michał Grabiarz, który wybrał się na "wycieczkę" pod pole karne Zielonych. Jego potężne uderzenie z woleja minęło poprzeczkę o pół metra. Do przerwy wynik 1-0.

Druga odsłona gry przyniosła 4 zmiany, kontuzje i 3 bramki dla gości z Rożnowa. Bramka na 2-0 padła za sprawą dobrej postawy Adriana Szymota. Prostopadle podanie od Roberta Byczyńskiego wykorzystał pomocnik gości oddając strzał po ziemi na długi słupek. Podłamani zawodnicy Gaju Małego nie utrudniali za bardzo Rożnovii w kolejnych akcjach. Nerwowo zrobiło się na boisko ok. 75 minuty. Rożnovia wybrnęła jednak z opresji w najlepszy z możliwych sposobów. Bramkę bowiem na 3-0 zdobył technicznym strzałem z 9 metrów Mateusz Patelski, wykorzystując podanie Wojciecha Szramy. Wprowadzony w 70 minucie Marcin Stypuła przeprowadził w końcówce meczu indywidualną akcję. Minął na lewej stronie kilku zawodników Zielonych i dośrodkował wprost na głowę niepilnowanego Adrian Szymota. Ten niezwykł marnować takich sytuacji i bez skrupułów skompletował hat-tricka.

W spotkaniu pomiędzy LKS Lipa a KS Sękowo zwycięstwo odniosło drużyna z gminy Ryczywół. Wygrana 3:1 robi wrażenie szczególnie, kiedy w pamięci ma się przegraną 1:3 Rożnovii właśnie z drużyną z gminy Duszniki.

Zieloni Gaj Mały - Rożnovia Rożnowo 0:4(0:1)

M. Stypuła 70 min <-> D. Ławniczak

F. Nowak 75 min <-> M. Budziński (kontuzja)