Rożnovia zgubiła kolejne punkty, LKS Lipa z punktem

| Przemek Szrama | Rożnovia Rożnowo

Rożnovia Rożnowo w drugim meczu rewanżowej rundy poznańskiej B-klasy grała na wyjeździe 28 kwietnia z Arką Kiekrz. Ligowym zmaganiom towarzyszył debiut nowo otwartego stadionu gospodarzy. Na pewno tego dnia szczęście nie sprzyjało gościom z Rożnowa.

Od początku Rożnovia chciała przejąć inicjatywę i rozdawać karty na boisku. Niestety nie szło to tak, jakby tego oczekiwali. W 25 minucie spotkania po dobrej akcji i podaniu w pole karne Mateusza Byczyńskiego akcję wykończył Adrian Szymot. Mnogość zmarnowanych sytuacji i niedokładność podań spowodowały, że gra rożnowian nie przynosiła dalszych sukcesów i zachwytu. Stwarzanym akcjom brakowało postawienia kropki nad "i". Jak to bywa w piłce, szybko to się zemściło i po zawahaniu obrońcy drużyny przyjezdnej Michała Grabiarza i jego straty padła wyrównująca bramka na 1:1. Pierwsza połowa skończyła się takim właśnie wynikiem.

W drugiej odsłonie gry pojawili się nowi gracze po obu stronach boiska. Zmiany wniosły korzyści jednak tylko ze strony Rożnovii. Szansę na wyprowadzenie klubu na prowadzenie miał dwukrotnie Mateusz Grządzielewski jednak nie wykorzystał on pojedynków "sam na sam", w których się znalazł. Drużyna z Rożnowa próbowała strzelić drugą bramkę wykorzystując jedną z wielu dogodnych sytuacji. Niestety niemoc strzelecka trwała do 90 minuty.

To był już drugi słaby występ Rożnovii w rundzie wiosennej. Można odnieść wrażenie, że długie wyczekiwanie na start rundy wiosennej spowodowało rozluźnienie zawodników. Dodatkowo seria wygrywanych sparingów spowodowała nadmuchanie balonu, który pękł wraz z pierwszym meczem. Oby drużyna odzyskała szybko swoją formę z jesieni.

Rożnovia Rożnowo vs Arka Kiekrz 1:1

Bramkarz: Rafał Chudziński

Obrona: Mateusz Budziński (75 min zmiana Robert Byczyński) Mateusz Nowak, Mikołaj Nadstaga, Michał Grabiarz

Pomoc: Wojciech Szrama, Przemysław Szrama (45 min zmiana Damian Ławniczak), Mateusz Byczyński( asysta 25 min i 45 min zmiana Mateusz Grządzielewski), Mateusz Patelski (60 min zmiana Krzysztof Chudziński)

Napad: Adrian Szymot ( gol 25 min), Marcin Stypuła

Drugi zespół z naszego regionu, który występuje w B-klasie, to LKS Lipa. Po 2 porażkach udało im się zdobyć pierwszy punkt. Drużyna z Lipy zdobyła go w Gaju Małym z zespołem Zielonych po remisie 1:1.

Bramka Jabłońskiego w Pile. Rożnovia zdobyła 5 bramek!

Dwie bramki zdobyła Sparta Oborniki w Pile. Niestety jedna z nich była samobójczą.

Rożnovia została w lidze okręgowej. Kto będzie jej trenerem?

Rożnovia Rożnowo zakończyła sezon 2022/2023 sukcesem. Po heroicznej walce w rundzie wiosennej utrzymała się w lidze okręgowej.