fbpx

Rożnovia Rożnowo pokonała Kłos Gałowo (film)

Rożnovia Rożnowo wygrała pierwszy mecz sezonu 2020/2021 z Kłosem Gałowo.

Dla Rożnovii sezon 2019/2020 był niezwykle ciężkim. Pandemia koronawirusa i w jej następstwie decyzje WZPN zapobiegły degradacji do B-klasy zespołu z ul. Dworcowej. W międzyczasie na ławce pojawił się Mariusz Szyszka, a kadrę zespołu przebudowano. Choć głośno nikt o tym nie mówi to cel przed drużyną jest jasny. Za rok Rożnovia ma zagrać w lidze okręgowej.

W tej sytuacji na pewno istotne było rozpoczęcie sezonu od wygranej. Rywal nie był łatwy. Kłos Gałowo zajął w poprzednich rogrywkach 4 miejsce. Dla Rożnovii w pamięci zapewne pozostał mecz z 2019 roku. Jesienią Rożnovia przegrała z Kłosem 3:10. Niedzielny mecz nie rozpoczął się także najlepiej.

Ok 20 minuty to goście objęli prowadzenie po dobrze wykonanym rzucie rożnym. Gospodarze nie zamierzali oddawać rywalom pola. Kilka minut później w polu karnym faulowany był Wojciech Janka, a pewnym trafieniem z 11 metrów popisał się Adrian Zenger. Kłos w tym spotkaniu szybko przechodził do inicjatywy, ale gospodarze byli zabójczo skuteczni w kontrach. 10 minut później Robert Sołowiej dośrodkował z bocznego sektora boiska, a niefortunną interwencją popisał się obrońca gości. Do przerwy Rożnovia prowadziła z Kłosem 2:1.

Po przerwie obie drużyny chciały wygrać ten mecz. Kibice mogli być zadowoleni z tempa meczu, aczkolwiek żar lejący się z nieba nie pomagał ani piłkarzom, ani obserwatorom spotkania. Ok. 55 minuty Sołowiej otrzymał piłką od Wojciecha Szramy, zwiódł obrońcę i umieścił piłką w bramce Kłosa. Na tego gola zareagował Kłos łapiąć kontakt na jedną bramkę w 65 minucie.

Emocje na boisku rosły, gdy swoją skutecznością popisał swię dwukrotnie Kamil Andrzejewski. Najpierw wykorzystał podanie od wspomnianego wcześniej Wojciecha Szramy, a kilka minut później przelobował bramkarza gości ustalając wynik spotkania na 5:2. Asystował przy tym trafieniu Robert Sołowiej.

W ostatnich 10 minutach meczu trwała jeszcze walka, ale żadnej z drużyn nie udało się skutecznie zmienić wyniku. Na pewno zadowoleni mogą być gospodarze. Rożnovia rozpoczęła sezon od wygranej i wysłała rywalom sygnał, że trzeba będzie się z nią liczyć. 

 

Rożnovia Rożnowo- Kłos Gałowo 5-2 (2-1)

  Kamil Andrzejewski

 Robert Sołowiej
 Adrian Zenger

 samobójcza

Dla Kłosa:

 Krystian Wojciechowski
 Jakub Kowalik

Mecz skomentowali traner Mariusz Szyszka i kapitan Damian Ławniczak.