fbpx

Dawid Golon żegna się z Rożnovią

Dawid Golon nie narzeka na brak propozycji gry w sezonie 2019/2020.

Pobyt w Orkanie był cenną lekcją, a zaangażowanie i chęć zdobycia upragnionego awansu było widać już od pierwszego treningu. W Orkanie doświadczyłem bardzo dobrej organizacji i dyscypliny, co na poziomach A klasy zdarza się bardzo rzadko - podsumował czas spędzony w Orkanie Dawid Golon.

Po awansie Orkanu Objezierze do ligi okręgowej Dawid Golon przeniósł się do Rożnowa. Tam na pewno nie może zaliczyć sezonu do tak udanego, jak w Objezierzu. Rożnovia po dobrej jesieni zupełnie pogubiła się na wiosnę. Nie zmienia to faktu, że Golon zdobył dla Rożnovii 18 goli i miał 9 asyst.

Wiceprezes Rożnovii Przemysław Szrama: Dawid to na pewno zawodnik obdarzony niezwykle silnym uderzeniem. Jego doświadczenie przyda się każdej drużynie.

W składzie drużyny z Rożnowa jednak Dawida Golona nie zobaczymy. Sam zawodnik o nowym sezonie nie chce jeszcze mówić:

Oficjalnie nic powiedzieć nie mogę, mam kilka innych propozycji, także czas pokaże. Będę czynnym zawodnikiem, więc jakoś będę musiał pogodzić treningi w seniorskiej piłce jak i treningi z dzieciakami.

Temat pracy z dziećmi pojawił się wiosną. Dawid Golon został trenerem w Akademii Piłkarskiej Reissa w Rokietnicy. Przed wychowankiem MKS Sparta Oborniki zapowiada się więc pracowity sezon. Pozostaje życzyć mu wielu sukcesów.