Skip to main content


Eliasz Wieczorek. Z Ocieszyna do Lipy (foto)

| Łukasz | LKS Lipa

Eliasz Wieczorek stał się jednym z podstawowych zawodników Lipskiego Klubu Sportowego.

Lipski Klub Sportowy jest liderem gr. 2 poznańskiej A-klasy. Od lat zespół ten gra w zasadzie taką samą kadrą. Zmiany są co roku, ale one są niewielkie. Przed tym sezonem doszło 3 zawodników, a odszedł jeden. Tomek Stokłosa gra teraz w Wełnie Rogoźno. W zespole trenera Mariusza Drewicza pojawił się m.in. Eliasz Wieczorek.

Mieszkaniec Ocieszyna rozpoczynał przygodę w piłkę poprzez KS Futsal Oborniki w wieku 8 lat. Z czasem zamienił halę na zieloną murawę i drużynę Sparty Oborniki. Po utworzeniu Akademii Piłkarskiej Oborniki stał się jej reprezentantem. 

Ostatnie półtora roku odpoczywał od piłki, aż dostał propozycję gry w Lipskim Klubie Sportowym. Wraz z boiskowym kolegą Dominikiem Pietzem zasilił klub z Lipy przed tym sezonem. Teraz jest już podstawowym zawodnikiem tego zespołu. Gra na lewej pomocy. Ma w swoim dorobku jedną bramkę i tyle też asyst.

Jak ocenia swój pobyt w LKS?
Do drużyny dołączyłem jeszcze przed rozpoczęciem ligi. W zespole czuję się bardzo dobrze zarówno na boisku jak i w szatni. Mam dobry kontakt z kolegami z drużyny. Uważam, że panuje tu świetna atmosfera, Trener oraz zawodnicy zawsze dają z siebie wszystko na treningach oraz meczach. Każdy z nas pracuje nad osiągnięciem wspólnego sukcesu. Cieszę się że mogłem dołączyć do  LKS LIPA.

Przed zespołem z Lipy już tylko jeden mecz. Przed przerwą zimową wyjadą na mecz do Wartosławia. Spotkanie to nie będzie na pewno łatwym. LKS jednak w tym sezonie jeszcze nie przegrał.

fot. mbojnowski.pl

 

Lipski Klub Sportowy utrzymał pozycję lidera wielkopolskiej gr.2 A-klasy. Komplet punktów zdobyła Rożnovia.
LKS Lipa pokonał 14.04.2024, Huragan Młynkowo 4:0. Mecz podsumował trener Mariusz Drewicz.
Damian Chmielewski zagra wiosną w barwach Lipskiego Klubu Sportowego.  To jego powrót do Lipy po 1,5 roku.
Spotkanie Warty Wartosław z LKS Lipa zostało odwołane z powodu warunków atmosferycznych.
Lipski Klub Sportowy zremisował z Golnicą Ryczywół 3:3. Po meczu wypowiedzieli się przedstawiciele obu drużyn.
Lipski Klub Sportowy zaczyna nowy sezon od spotkania z Wartą Obrzycko.
Wielkopolski Związek Piłki Nożnej ogłosił listę zespołów przypisanych do poszczególnych poziomów rozgrywkowych. LKS Lipa jest wśród klubów A-klasowych.