fbpx

Gmina Ryczywół z dofinansowaniem na szatnię LKS LIPA

Gmina Ryczywół otrzymała od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego dofinansowanie w ramach programu "Szatnia na Medal" w kwocie 100 000,00 zł na budowę szatni sportowej dla LKS Lipa.

 LKS jest najstarszą drużyną w Gminie Ryczywół. Jej początki sięgają roku 1998, a wieloletnią działalność zawdzięcza przede wszystkim dużej pracy i wkładu mieszkańców Sołectwa Lipa. Wtedy także ruszyła budowa boiska sportowego. Mieszkańcy w czynie społecznym zbudowali boisko, które przez wiele lat było piłkarską wizytówką terenu Gminy Ryczywół.

Niestety nigdy nie powstała przy tym obiekcie szatnia. Drużyna z Lipy w chwili obecnej pokazuje swoją siłę, po rundzie jesiennej zajmuje 1 miejsce w B-Klasie, a na sparingach pokonują drużyny z A-klasy, jak również z ligii okręgowej.

Brak tej szatni powoduje wiele problemów, chociażby z zdobyciem licencji na grę w lidze. Drużyny przyjezdne, jak również zawodnicy miejscowi nie mają możliwości swobodnego przebrania się, wykorzystując często za szatnię wiatę rekreacyjną na placu zabaw, jak również nie mają gdzie się umyć po meczu.

Sytacja ta ma się zmienić. Gmina Ryczywół złożyła wniosek do Samorządu Województwa Wielkopolskiego o dotację w ramach programu "Szatnia na Medal" i otrzymała z tego tytułu maksymalną kwotę 100 tys. zł zajmując 3 miejsce na liście rankingowej. Nie oznacza to jednak, pełnego zadowolenia w drużynie LKSu, bowiem w roku ubiegłym również byli w takiej sytuacji. W urzędzie teraz trwają prace projektowe i przygotowanie do przetargu. 

Miejmy nadzieję, że ten sezon skończy się dla Lipskiego Klubu sportowego podwójną radością, z powodu awansu, jak również z nowej szatni.

 Lista Rankingowa "Szatnia na medal 2020"