fbpx

Ważne wygrane LKS i Golnicy!

Golnica Ryczywół i LKS Lipa wygrały swoje spotkania. Dla obu zespołów to bardzo cenne 3 punkty.

W sobotę Golnica rywalizowała z Huraganem Młynkowo. W pierwszej części przewagę mieli gospodarze. Stwarzane sytuacje Golnica nie potrafiła zamienić na gola. Zrobili to jednak goście, którzy wykorzystali błąd bramkarza Tobiasza Szewczaka wywołując spore zdenerwowanie na łace rezerwowych. Wynik 0:1 nie przetrwał długo. Długie podanie Marcina Zemlika zakończyło bowiem swój lot  w bramce rywali. Swoje 3 grosze dorzucił tu Sławomir Urban, który swoją postawą spowodował zawahanie się bramkarza Huraganu. Przed przerwą Golnica zdążyła jeszcze objąć prowadzenie. Skutecznym egzekutorem jedenastki był Mariusz Wojtyś.

Po przerwie świetnie wykonany rzut wolny przez gości i wśród kibiców Golnicy ponowne zdenerwowanie. Ta bramka okazała się ostatnią zdobytą przez gości. Od tego czasu strzelali tylko już zawodnicy trenera Dawida Gruchota. Dodatkowo goście musieli kończyć spotkanie w 10.

Golnica Ryczywół - Huragan Młynkowo 5:2 (2:1)

Bramki dla KS Golnica: Wojtyś 2, Zemlik 1, Gryczko 1, Łukowski 1

Za tydzień Golnica zagra mecz wyjazdowy z drużyną Wenus Jędrzejewo.

W niedzielę zagrał drugi zespół z gminy Ryczywół. Po 2 przegranych meczach wyjazdowych kibice LKS liczyli na przełamanie passy. Rywalem nie był jednak byle kto. Lipski Klub sportowy grał bowiem w Wartosławiu. Warta na swoim boisku zawsze dyktowała ciężkie warunki. W poprzednim sezonie LKS wygrał 2:0, ale po szybko strzelonych bramkach musiał prowadzić ciężką obronę swojej bramki.

23 października LKS ponownie objął prowadzenie 2:0. Jeszcze przed przerwą Warta zdobyła bramkę kontaktową. Po przerwie jednak goście zagrali skutecznie i zdobyli kolejne 3 bramki. Wartę było stać tylko na jeszcze jedno trafienie przy wyniku 5:1. Bohaterem spotkania był Szymon Szacht, który zdobył aż 3 bramki.

Warta Wartosław - LKS Lipa 2:5 (1:2)

Bramki dla LKS: Szach 3, Gr. Olech 1, F. Łusiewicz 1

Fot. Szymon Szacht w meczu z Wenus Jędrzejewo - mbojnowski.pl

Kolejnym rywalem LKS będzie Iskra Wyszyny.