Mikołajowe szaleństwo na hali przy Obrzyckiej!

Mikolajowe szalenstwo na hali przy Obrzyckiej

W niedzielę 24 września na hali sportowej przy ul. Obrzyckiej rozegrane zostały Derby Wielkopolski.

KS Futsal Oborniki na własnym parkiecie podejmował KS Futsal Leszno. Spotkanie rozpoczęło się od wręczenia pucharu za awans do pierwszej ligi dla Leszna. Został on wręczony przez Pana Pawła Wojtale prezesa WZPN.

Następnie oborniccy radni Ariel Mańczak i Waldemar Cyranek w imieniu Burmistrza Obornik wręczyli na ręce kapitana Mikołaja Siweckiego stroje dla KS Futsal Oborniki. Spotkanie od samego początku było pod kontrolą gospodarzy. Już w pierwszej minucie sytuacji nie wykorzystał Mikołaj Orczykowski, co spowodowało kontrę gości, ale na posterunku czuwał Szepczyński.

W 5. minucie spotkania obok bramki gości uderzał Siwecki. Chwila nieuwagi ze strony Wicherków doprowadziła do stracenia bramki, w 7. minucie spotkania piłkę w siatce umieścił Łukasz Pietrzyński. Wicherki chcąc szybko odrobić straty pośli za ciosem, niestety nieskutecznie strzelali na bramkę Bartosz Łeszyk i Mikołaj Siwecki.

Chęć zdobycia bramki wprowadzała nerwowość na boisko i w 11. minucie żółty kartonik obejrzał Marcin Antczak.

W 13. minucie spotkania Mikołaj Wicberger doprowadza do remisu, pokonując bramkarza gości.

W 14. minucie żółtą kartkę obejrzał leszczynian Piotr Pietruszko. Gospodarze chcąc zejść z przewagą do szatni, próbowali pokonać goalkeeper’a w 18. minucie spotkania, lecz niecelnie uderzył Orczykowski.

Druga połowa to znowu przewaga gospodarzy, w 22. minucie na bramkę leszczynian uderzali Mikołaj Wicberger i Bartosz Łeszyk.

W 24. minucie piękną akcją popisał się Mikołaj Wicberger, ale uderzył tuż obok.

W 26. minucie w sytuacji sam na sam niecelnie strzela kapitan Wicherków Mikołaj Siwecki.

Gospodarze pozostając w rytmie w 27. minucie na strzał zdecydował się Mikołaj Wicberger i pokonał Błaszczyka.

Goście wprowadzali agresję na boisko, co przyczyniło się do czerwonej kartki dla bramkarza leszczynian, za zagranie ręką w 29. minucie spotkania. Uczynił to za polem karnym. Sytuacja budzi jednak kontrowersje.

Wicherki szybko wykorzystali przewagę i również w 29. minucie po pięknej asyście Bartosza Łeszyka do siatki trafił Mikołaj Siwecki.

W 31. minucie spotkania żółty kartonik obejrzał Tomasz Wicberger.

W 37. minucie goście wyprowadzili akcję, lecz na posterunku stał Daniel Szepczyński. Na sam koniec spotkania, w 40. minucie do siatki Leszna trafił Mikołaj Wicberger- zdobywając hat-trika.

Dla Wicherków było to historyczne zwycięstwo na inaugurację sezonu. Derby Wielkopolski zakończyły się wynikiem 4:1. Następne spotkanie zostanie rozegrane również na hali przy ul. Obrzyckiej, już 30 września o godzinie 17:00. Wicherki podejmować będą Unisław Team.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież