Wysokie wygrane Askonu i Ziomków

| Łukasz | Piłka nożna

Hat-trick Marcina Gory z Askonu

W niedzielę 23 października rozegrano 2 kolejkę spotkań Halowej Ligi OCS. Wysokie wygrane odnotowały zespoły Askon i Ziomki Bogdanowo.

Obrońcy mistrzowskiego tytułu nie zwalniają tempa. Po wygranej w pierwszej kolejce 6:0 z Top Gol dziś w podobny sposób rozprawili się z drużyną Minimaxx. Po pierwszej części Askon prowadził 2:0. Już w piewszych sekundach drugiej odsłony góra podwyższył wynik na 3:0, a w następnych minutach skompletował hat-trick. Rywale próbowali sie odgryzać, ale Askonowi pomagały słupki i poprzeczka. Na osłodę Minimaxxowi pozostało tylko trafienie Rozmiarka. Ostatecznie jednak mistrz wygrał 6:1.

Wiele bramek padło w meczu Meduzy z Ziomkami. Już w pierwszej minucie Grabiarz zdobył prowadzenie dla tych drugich. Kolejne 2 bramki to jednak już celne strzały Meduzy. Przed przerwą jednak Ziomki zdołały wyrównać.

Po przerwie na prowadzenie 3:2 wyszli piłkarze Meduzy. Od tego momentu jednak do bramkii trafiały już tylko Ziomki. Przegrywając 3:4 Meduza skorzystała z możliwości gry 5 zawwodnikami w polu. Ziomki wykorzystały bezlitośnie pustą bramkę rywali i ostatecznie wygrały 7:3. Hat-trick zaliczył Szymkowiak.

Zarówno w pierwszym i ostatnim meczu zanotowano remisy 1:1. Z rana punktami podzieliły się zespoły Top Gol i Błysk. Popołudniem uczyniły to samo Centrum Ogrodnicze oraz Hakuna. Zespół z Bogdanowa moze zawdzięczać to swojej skuteczności. Przez wiele minut prowadził 1:0. Tuż przed przerwą Naparty powinien podwyszyć wynik na 2:0. Po zmianie stron to samo powinien uczynić Gromala. Niestety przeszkodził mu w tym W. Szrama, który wyręczył bramkarza rywali.

W ostatnim spotkaniu Lodziarnia przegrała z Browarami 2:4.

Dla kogo mistrzostwo, dla kogo puchary?

Przerwa zimowa powoli dobiega końca, a polskie kluby wybrały się na obozy przygotowawcze, aby szlifować formę przed wznowieniem rozgrywek. Po pierwszej części sezonu liderem tabeli jest Śląsk Wrocław, a za jego plecami plasują się takie ekipy jak Lech Poznań, Raków Częstochowa czy Legia Warszawa,...

Ile zarabia sędzia w ekstraklasie? Znamy widełki

Piłka nożna to jeden z popularniejszych sportów w Polsce. Wszystko dlatego, że na meczach jest doskonała atmosfera, a rozgrywki piłkarskie same w sobie są świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

Wakacje rozpoczęli piłkarze Akademii Piłkarskiej Reissa (foto)

Wiosenny sezon Wielkopolsko Lubuskich Lig Piłkarskich organizowanych przez Akademię Piłkarską Reissa dobiegł końca. Idealnym podsumowaniem był wielki finał rozegrany na trawiastych boiskach w Dolsku w sobotę 25 czerwca w kategorii orlik oraz młodzik. Turniej odbył się pod honorowym&nb...

Zmiany w terminarzach rundy wiosennej

Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego ZPN dokonał aktualizacji terminarzy wynikającej z konieczności zawieszenia rozgrywek wskutek obostrzeń związanych z sytuacją epidemiczną.

Sukces Akademii Piłkarskiej Reissa z Rogoźna (foto)

Krzysztof Matoga został wybrany MVP turnieju podczas sobotnich zmagań w Arena Dębiec.