Ważna wygrana KS Futsal

| Łukasz | Piłka nożna

KS Futsal Oborniki pokonal Politechnike

Obornicka drużyna KS Futsal pokonała Politechnikę Gdańską 4:0. Spotkanie rozegrano w ramach I ligi futsalu.

Dla popularnych Wicherków było to spotkanie o przysłowiowe 6 punktów. Wygrana oznaczała znaczne poprawienie dorobku punktowego, ale dodatkowo lepszy bilans w dwumeczu. W Gdańsku padł bowiem remis 2:2.

Mecz sąsiadów w tabeli był bogaty w akcje bramkowe. W pierwszej części pojedynku kibice zobaczyli jednak tylko jednego gola. Odpowiedzialni za taki stan rzeczy byli bramkarze obu zespołów, którzy stanowili prawdziwą zaporę dla rywali. Dopiero w 18 minucie skapitulował po szybkiej akcji skapitulował gdańszczanin. Na listę strzelców wpisał się Mikołaj Wicberger.

Druga połowa rozpoczęła się tak, jak życzyli sobie gospodarze. W 22 minucie Wicberger po raz drugi trafił do bramki Politechniki. Akcje KS Futsal nabrały rozmachu, ale trzecia bramka padła dopiero w 35 minucie. Strzelcem bramki był Walczak. W międzyczasie kilka niebezpiecznych akcji przeprowadzili gdańszczanie. Na szczęście nie byli w sobotę najskuteczniejsi.

Zwycięstwo definitywnie zapewnił gospodarzo ten, który rozpoczął strzelanie. Mikołaj Wicberger w 37 minucie zdobył dla swojego zespołu czwartą bramkę, a sam skompletował w ten sposób hat-trick.

Goście walczyli ambitnie o choćby honorowe tafienie. W sobotnie popołudnie nie było jednak szans na to. Bramka oborniczan była niczym zaczarowana.

Wygrana KS Futsal z Politechniką na pewno pozwala optymistycznie spojrzeć w przyszłość. Już za tydzień czeka drużynę Leszka Wicherka wyjazd do Łodzi na mecz z najsłabszym zespołem ligi. Kolejne 3 punkty pomogą zbliżyć się do drużyn ze środkowej części tabeli.

Dla kogo mistrzostwo, dla kogo puchary?

Przerwa zimowa powoli dobiega końca, a polskie kluby wybrały się na obozy przygotowawcze, aby szlifować formę przed wznowieniem rozgrywek. Po pierwszej części sezonu liderem tabeli jest Śląsk Wrocław, a za jego plecami plasują się takie ekipy jak Lech Poznań, Raków Częstochowa czy Legia Warszawa,...

Ile zarabia sędzia w ekstraklasie? Znamy widełki

Piłka nożna to jeden z popularniejszych sportów w Polsce. Wszystko dlatego, że na meczach jest doskonała atmosfera, a rozgrywki piłkarskie same w sobie są świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

Wakacje rozpoczęli piłkarze Akademii Piłkarskiej Reissa (foto)

Wiosenny sezon Wielkopolsko Lubuskich Lig Piłkarskich organizowanych przez Akademię Piłkarską Reissa dobiegł końca. Idealnym podsumowaniem był wielki finał rozegrany na trawiastych boiskach w Dolsku w sobotę 25 czerwca w kategorii orlik oraz młodzik. Turniej odbył się pod honorowym&nb...

Zmiany w terminarzach rundy wiosennej

Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego ZPN dokonał aktualizacji terminarzy wynikającej z konieczności zawieszenia rozgrywek wskutek obostrzeń związanych z sytuacją epidemiczną.

Sukces Akademii Piłkarskiej Reissa z Rogoźna (foto)

Krzysztof Matoga został wybrany MVP turnieju podczas sobotnich zmagań w Arena Dębiec.