Mecze piłkarzy i piłkarek Sparty

| OCS Oborniki | Piłka nożna

Dobra passa trwa - piłkarki ręczne Sparty Oborniki wygrały czwarty z rzędu mecz play off  i awansowały na drugie miejsce w pierwszoligowej tabeli , wyprzedzając niedzielnego rywala Słupię Słupsk- 24:26 (15:12) .Oborniczanki rozpoczęły to spotkanie od prowadzenia uzyskując w 11 minucie 5:2 , a w 13 min  6:4.

Przewaga utrzymywała się do 21 minuty (8:7). Końcówka pierwszej połowy należała jednak do Słupii , która potrafiła rzucić o trzy oczka więcej od przyjezdnych. W drugiej odsłonie oborniczanki zaczęły "gonić wynik" i dzięki bardzo dobrej grze obronnej  w 43 minucie prowadziły już 20:18.
Przy stanie 25:24 Słupia miała szansę jeszcze na remis , jednak nie wykorzystała rzutu karnego , zaś końcowy wynik ustaliły oborniczanki rzucając w tej potyczce ostatnią bramkę. Słupia-Sparta 24:26.

Trener Tomasz Konitz nie krył swego zadowolenia i po meczu chwalił cały zespół , który aktualnie tworzy bardzo zgrany monolit mający w składzie; bramkostrzelne zawodniczki Justynę Cieślę i Adriannę Celkę zaliczane do czołówki pierwszoligowych snajperek czy Ewę Wozińską - ostatnią ostoję potrafiącą bronić w beznadziejnych sytuacjach . Do tego niezawodne zawsze są Urszula Filoda , Dominika Walkowiak , Magda Borkowska i powracająca do wysokiej formy Joanna Gładecka oraz cała plejada młodych juniorek. Do zespołu dostraja się także Edyta Kowalewska. Za tydzień kolejny trudny wyjazd , tym razem do lidera Handballu Szczecin.
Sparta:Ewa Wozińska , Dominika Walkowiak 1 , Urszula Filoda 6, Magdalena Borkowska 4, Magda Białyńska, Justyna Cieśla 6, Dominika Rakoczy, Joanna Gładecka 4,  Adrianna Celka 5, Edyta Kowalewska .

8. MTS Kwidzyn 18 8

Sparta Oborniki -OSiR Komprachcice 25:28 ( 11:13 )
Mężczyźni rozegrali swój mecz 9.03.2011, niestety już z miejszym powodzeniem niż panie nieznacznie przegrywając. Sparta: Radosław Gebler, Maciej Wtorek - Michał Włudarczak, Szymon Janiszczak 2, Bartosz Jankiewicz 6, Leszek Mikołajczak, Maciej Włudarczak 4, Błażej Nowacki 3, Rafał  Bombrys, Miłosz Kołodziej 1, Mateusz Golczyński 1, Łukasz Koligat 1, Łukasz Cieśla 5.

Dla kogo mistrzostwo, dla kogo puchary?

Przerwa zimowa powoli dobiega końca, a polskie kluby wybrały się na obozy przygotowawcze, aby szlifować formę przed wznowieniem rozgrywek. Po pierwszej części sezonu liderem tabeli jest Śląsk Wrocław, a za jego plecami plasują się takie ekipy jak Lech Poznań, Raków Częstochowa czy Legia Warszawa,...

Ile zarabia sędzia w ekstraklasie? Znamy widełki

Piłka nożna to jeden z popularniejszych sportów w Polsce. Wszystko dlatego, że na meczach jest doskonała atmosfera, a rozgrywki piłkarskie same w sobie są świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

Wakacje rozpoczęli piłkarze Akademii Piłkarskiej Reissa (foto)

Wiosenny sezon Wielkopolsko Lubuskich Lig Piłkarskich organizowanych przez Akademię Piłkarską Reissa dobiegł końca. Idealnym podsumowaniem był wielki finał rozegrany na trawiastych boiskach w Dolsku w sobotę 25 czerwca w kategorii orlik oraz młodzik. Turniej odbył się pod honorowym&nb...

Zmiany w terminarzach rundy wiosennej

Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego ZPN dokonał aktualizacji terminarzy wynikającej z konieczności zawieszenia rozgrywek wskutek obostrzeń związanych z sytuacją epidemiczną.

Sukces Akademii Piłkarskiej Reissa z Rogoźna (foto)

Krzysztof Matoga został wybrany MVP turnieju podczas sobotnich zmagań w Arena Dębiec.