Nordic Walking zdobywa coraz większą popularność

Nordic Walking staje się coraz bardziej popularne w Polsce, w naszym powiecie od lat dzięki staraniu wielu społeczników powoli również tak się dzieje.

Imprezy sportowe dla „nordicerów” nie są aż tak spektakularne jak inne dyscypliny sportowe. Na trasie znajdują się sędziowie, którzy cały czas bacznie obserwują jaką techniką idą zawodnicy. Tak - nordic walking to nie tylko zwykłe „chodzenie o kijkach”.

Sztandarową imprezą w naszym powiecie są zwody w Rożnowicach, Bieg i marsz im.M.Stefaniaka w wchodzące w skład cyklu imprez Korony Zachodu Polski. W tym roku odbyły się 29.09 i przyciągnęły ponad 300 zawodników.

Była to już czwarta edycja Korony w naszym regionie, w zeszłym roku zawody odbywały się w Słonawach, wszystkie pozostałe edycje, łącznie z tegoroczną w Rożnowicach. Rożnowice mają szczęście do wyśmienitej, jesiennej pogody i jednej z największej frekwencji w zawodach w tym cyklu.

Organizatorami  imprezy było Stowarzyszenie Monar oraz Stowarzyszenie NW-Włóczykije, imprezę pomogło zorganizować Starostwo Oborniki oraz Nadleśnictwo Oborniki. Dodatkowo impreza została wsparta przez lokalne firmy oraz osoby fizyczne. Przygotowanie tej imprezy związane było z wieloma emocjami i problemami.

Pomijając wszystkie spotkania, 29.09.2018 zawodnicy znaleźli się w Rożnowicach. Organizatorzy już około godziny 8:00 wyruszyli znakować trasę. Kilka dni wcześniej służby Nadleśnictwa przejrzały całą trasę, posprzątano śmieci, usunięto niebezpieczne drzewa. To była spora praca. Na trasie biegowej wprowadzono tylko taśmy sygnalizacyjne, na trasie NW do typowego oznaczenia trasy doszło również znakowanie korzeni. Przez godzinę udało się wszystko zrobić i trasy już były gotowe.

Co potem, UFF działo się … najpierw starty. To zawsze budzi ogromne emocje. W zawodach wystartowało sporo mieszkańców naszego Powiatu. Zawodnicy na trasę wypuszczani byli falowo, czyli po trzy osoby w trzysekundowych odstępach co sprawiło, że na starcie nie było tłoczno i nikt nie musiał zmagać się z początkowym masowym wyprzedzaniem.

Zawody zawodami, ale równolegle odbywało się szereg atrakcji dodatkowych takich jak znane już z innych imprez stanowisko z animacjami i gra terenowa, punkt pomiaru i analizy składu masy ciała, sklepik z gadżetami i torbami, rozbudowane stoisko fundacji „Ja nie mogę czekać”, gdzie sprzedawano ciasto i kiełbaski,  których to zysk został przekazany na cele statutowe fundacji, czyli pomoc dzieciom z opóźnieniami rozwoju psychofizycznego, zespołami genetycznymi i innymi zaburzeniami nieokreślonymi. Na rzecz tej fundacji organizatorzy przekazali też część wpisowego od każdego uczestnika tej imprezy. Jeszcze chwilę przed rozpoczęciem startów na scenę wyszły dziewczęta z grupy Dance & Fitness Studio Ilony Tadli, które zaprezentowały swoje taneczne umiejętności. Oprócz tego odbyły się zajęcia z jogi, instruktaż nordic walking i licytacja charytatywna.

Fundacja „Ja nie mogę czekać” w czasie całej imprezy zebrała w Rożnowicach 3875 zł. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wkład w zbiórkę.

Wyniki zawodów:

Na 10 km najlepsi byli:

 1. Sebastian Rajewski – KS Idmar Racing Team – 1:01:30
 2. Grzegorz Nakonieczny – Ekspedycja Nordic Team Szczecin – 1:02:40
 3. Maciej Kłos – NW Wyspa Sobieszewska – 1:02:44
 1. Marysia Przybyłek – Marsz po Zdrowie – 1:08:01
 2. Angelika Płachcińska – Kijkowe Trzemeszno – 1:08:15
 3. Teresa Oleszczuk – Barlinek to mnie Rusza – 1:09:24

PEŁNE WYNIKI

Na 5 km najlepsi byli:

 1. Ireneusz Grodzki – Gorzów Wlkp. – 31:18
 2. Patryk Skrzypczak – Spartakus – 31:43
 3. Roman Frąckowiak – KS Metraco Polkowice – 32:12
 1. Małgorzata Szczudlik – Kijkowe Trzemeszno – 33:27
 2. Izabela Okrzesik-Frąckowiak – KS Metraco Polkowice – 33:58
 3. Małgorzata Szymska – Ekspedycja Nordic Team Szczecin – 34:24

PEŁNE WYNIKI

W biegu najlepsi byli:

Gracjan Stankiewicz – DT4YOU MTB Team – 39:28

Dorota Lutomska – Oborniki Wlkp. – 44:34

PEŁNE WYNIKI

 

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież