Uwaga! Przy ścieżce Nordic Walking prowadzone są prace leśne

 

Wszystkich miłośników Nordic Walking i innych użytkowników tzw. trasy nr 2 (czerwonej) NW ostrzegamy przed możliwością czasowego zakazu wstępu.

 

Trasa nr 2 prowadząca z Kowanówka, przez groby w Rożnowicach, Piłkę Młyn, Muzeum Młynarstwa i spowrotem do Kowanówka. Na odcinku między 5 a 6 kilometrem czasowo może być zamknięta z uwagi na prowadzone w otaczających ją lasach prace leśne związane z prowadzeniem zaplanowanej wycinki i zrywki drewna. (zaznaczone żółtą strzałka na zdjęciu). Prace dobiegają powoli do końca, jednak zgromadzone przy trasie stosy drewna będą potem wywożone do odbiorców drewna.

Bardzo prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do znaków ostrzegawczych. Prace zazwyczaj prowadzone są w godzinach rannych do godz. 15, później, jeżeli służby leśne nie wystawią znaków z zakazem, poruszanie się po ścieżce powinno być bezpieczne. Ponieważ poruszacie się po lesie, zawsze trzeba uważać na swoje bezpieczeństwo!

Wykonywane prace to tak zwane w słowniku leśnym- trzebieże. W ich trakcie wycina się drzewa przygłuszone, o wadliwym pokroju, chorujące lub wykazujące objawy schnięcia z osłabionym aparatem asymilacyjnym. Ścięte drzewa, tnie się na krótsze odcinki zwane sortymentami, które to najczęściej przy pomocy specjalistycznych maszyn zrywkowych są przewożone (zrywane) do miejsca odbioru przez kupców w postaci tzw. stosów drewna. Drewno z takich lasów jak te obecnie cięte, głownie znajduje zastosowanie w przemyśle płytowym, papierniczym, ogrodowym (pergole, płotki, altanki) oraz opakowaniowym (palety).

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież