Uroczyste otwarcie Punktu Widokowego „Na Zboczu”

Uroczyste otwarcie Punktu Widokowego „Na Zboczu”

Skarpa, widok, rzeka las… Rajd na piękno… nie na czas - pod  takim hasłem odbył się III Letni Rajd Nordic Walkingi rzeczywiście było co podziwiać.

Trasa Rajdu prowadziła urokliwą alejką nad Rzeką Wełną. Rajdowicze uczestniczyli w ważnej dla Włoczykijów uroczystości otwarcia  Punktu Widokowego „Na Zboczu”. Przecięcia wstęgi -otwierającej wstęp na punkt widokowy – dokonał Nadleśniczy Nadleśnictwa Oborniki pan Włodzimierz Kowal i Kierownik Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego pan Krzysztof Sroka.

„Zbocze” to zakole rzeki Wełny od lat często odwiedzane przez spacerowiczów z pobliskiego szpitala, mieszkańców i kijkarzy. Punkt widokowy wyposażony został w ławo-stoły, tablicę informacyjną i barierki. Projektu dofinansowany został przez Urząd Miejski w Obornikach. Jego realizacja nie była by możliwa bez pomocy Nadleśnictwa Oborniki oraz członków Stowarzyszenia NW-Włóczykije.

Udostępniając to miejsce turystom pomysłodawcy jak i gospodarze ternu mają nadzieję, że będzie długo służyło, oczywiście istnieje obawa o zniszczenia i śmiecenie, jednak wszyscy są dobrej myśli. Ponieważ nie jest to miejsce piknikowe czy noclegowe nie ma tam żadnych koszy na śmieci – po prostu wędrując  po lesie zabierasz swoje śmieci ze sobą.

W rajdzie i uroczystościach brało udział 74 zawodników i zaproszeni goście. Po otwarciu punktu widokowego zebrani podzielili się na dwie grupy wg trasy:  długiej (planowane 14 km: Groby w Rożnowicach, Piłka Młyn, Jaracz, Monar Rożnowice) i krótkiej (10 km – Groby w Rożnowicach, Monar w Rożnowicach).

Wszyscy spotkaliśmy się w MONARZE gdzie odbyła się druga, oficjalna część Rajdu. Były wyróżnienia dla Wolontariuszy, którzy swoją ciężką pracą doprowadzili do opisanego świętowania. Wyróżnienia za pracę wręczył 10 osobom p. Krzysztof Sroka. Były także wyróżnienia dla tych Włóczykijów, którzy bez względu na porę roku i pogodę systematycznie trenują, za propagowanie Nordic Walking i reprezentowanie naszego terenu w zawodach sportowych. Wyróżnienia były nie byle jakie! Komplety kijów do Nordic Walking (wysokiej klasy) ufundował Dyrektor Obornickiego Centrum Sportu p. Jacek Okpisz. Wyróżnienia  wręczał  Zastępca Burmistrza Obornik p. Piotr Woszczyk. Odwiedził nas także Starosta Powiatu Obornickiego pan Adam Olejnik.

Piękne miejsce na Wełną, atmosfera piknikowa, dekoracje, występy, bezbłędnie działający Sekretariat Imprezy, loteria fantów, upominki od sponsorów dla Włóczykijów, kiełbaski, herbata… Działo się dużo! Organizatorzy Stowarzyszenie „NW Włóczykije” dziękuje wszystkim życzliwym….

-p. Marcinowi Przesławskiemu , Prezesowi Firmy DPM SOLID Polska
- p. Jarosławowi Stachowiakowi, za upominki i pomoc finansową.
Droga powrotna była zdecydowanie krótsza. I nikt nie miał chyba za złe, ze z trasy 14 km zrobiło się 20 km, a z 10 km = 15 km…

Najważniejsza była świadomość, że w dobrym towarzystwie wszystko można zrobić… 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież