Walne Zebranie Stowarzyszenia NW Włóczykije

21 maja 2025 odbyło się Walne zebranie Stowarzyszenia NW Włóczykije. Członkowie Nordic Walking podsumowali rok 2024 i zaplanowali działania na rok 2025.
Członkowie Stowarzyszenia Nordic Walking NW Włóczykije działają w powiecie obornickim od około 20 lat. Ich działania przyczyniły się do stworzenia wokół Obornik ścieżek Nordic Walking oraz organizacji imprez i zawodów w tej dyscyplinie. Grupa spotyka się co tydzień w soboty, aby maszerować z kijami po leśnych ścieżkach.
W 2025 roku stowarzyszenie będzie pomagać przy organizacji Zawodów Korony Polski, które odbędą się 20 września 2025 roku. Zmieni się lokalizacja zawodów – zamiast Rożnowic, odbędą się one przy siedzibie Nadleśnictwa Oborniki. Organizacja zawodów jest możliwa dzięki wsparciu Gminy Oborniki.
Organizacją zajmuje się Nordic Walking Polska przy wsparciu Stowarzyszenia NW Włóczykije i Stowarzyszenia Monar. Patronat nad jesiennymi zawodami objęła Katarzyna Janecka. Impreza tradycyjnie połączona będzie z biegiem im. Marka Stefaniaka.
Plany Stowarzyszenia NW Włóczykije na 2025 rok obejmują:
- wyjazdy do rezerwatu Śnieżycowy Jar
- zimowy Rajd Nordic Walking
- wyjazd do Mielna
- rajd wokół jeziora Białego
- organizację treningów Nordic Walking
- letni Rajd Nordic Walking
- Katarzynki – wspomnienie Katarzyny Janeckiej – rajd NW do punktu widokowego
- świętowanie Bożego Narodzenia
Zachęcamy czytelników do udziału w aktywnościach i zapisania się do Stowarzyszenia NW Włóczykije.