Skip to main content


Korona Zachodu Polski Rożnowice 2021 w wersji wirtualnej.

| MP | Nordic Walking
foto. Stowarzyszenie NW-Włóczykije
foto. Stowarzyszenie NW-Włóczykije

W tym roku Korona Zachodu Polski odbywać się będzie 25.09.2021 w wersji wirtualnej. Zawody Nordic Walking i bieg i.M.Stefaniak, tradycyjnie odbywają się w Rożnowicach.

Lokalni organizatorzy czyli Stowarzyszenie Monar oraz Stowarzyszenie NW-Włóczykije zmuszeni byli podjąć decyzję o formie zawodów już kilka miesięcy temu. Zapowiedzi nadejścia czwartej fali pandemii zaważyły o wyborze organizacji zawodów w formie wirtualnej. Rożnowickie zawody wchodzą w skład ogólnopolskiej rywalizacji Korona Polski i Korona Zachodu Polski.

Wirtualna rywalizacja odbywa się na następujących zasadach:

  • opłata wpisowa zostaje na tym samym poziomie co w zawodach stacjonarnych
  • każdy uczestnik zobowiązany jest 25.09.2021 do zaliczenia deklarowanego dystansu zawodów oraz przesłanie mailem potwierdzenia (może to być własne zdjęcie z treningu- najlepsze zostaną umieszczone w finałowej kronice, lub zdjęcie wykonanego dystansu).
  • każdy uczestnik za wykonanie zadania otrzyma pamiątkowy medal oraz 500 punktów do klasyfikacji generalnej,
  • pakiet startowy może zostać rozszerzony o dodatkowe gadżety pozyskane od sponsorów lub poszczególnego organizatora.

Zwyczajowo w imprezie uczestniczyło około 300 -400 osób i jest to święto Nordic Walking w naszym powiecie. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku zawody odbędą się w tradycyjnej formie. Trasa zawodów zawsze prowadziła po urokliwych, zwłaszcza o tej porze roku, lasach w okolicy Rożnowa. W tym roku zapewne znajdą się osoby, które będą chciały przejść tą trasą dystans objęty rywalizacją, na pewno zrobią to członkowie Stowarzyszenia NW-Włóczykije. Dla osób, które chciałyby jeszcze się zapisać do rywalizacji podajemy link: https://www.koronapolskinw.pl/zapisz-sie/roznowice-2021

 

 

 

Jak Wasze aktywności fizyczne, maj przywitał nas piękną pogodą, postanowiliśmy wyruszyć szlakiem ścieżek Nordic Walking, start z parkingu przy szpitalu w Kowanówku.
Pogoda nie rozpieszcza w czasie tegorocznej majówki, jednak właśnie taka pogoda jest doskonała do uprawiania aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Zachęcamy do korzystania ze ścieżek Nordic Walking.
Członkowie stowarzyszenia NW Włóczykije tradycyjnie odwiedzili groby w Rożnowicach.
68 osób zapisało się do tej pory na Papieski Rajd NW, który odbędzie się 23.04.2022 w Obornikach.
LGD Kraina Trzech Rzek i Stowarzyszenie NW Włóczykije zapraszają na pieszy rajd do Śnieżycowego Jaru.
Stowarzyszenie NW-Włóczykije jak co roku przystąpiło do sprzątania ścieżek Nordic Walking.
28 wrześnie w Rożnowicach odbędą się zawody Nordic Walking z cykli Korony Polski oraz kolejna edycja biegu im. Marka Stefaniaka.