Skip to main content


Włóczykije sprzątali ścieżki Nordic Walking

| MP | Nordic Walking

Stowarzyszenie NW-Włóczykije jak co roku przystąpiło do sprzątania ścieżek Nordic Walking.

Akcja sprzątania ścieżek NW prowadzona jest przez członków stowarzyszenia co roku. W minionym tygodniu posprzatano znaczny odcinek głównej ścieżki NW (tzw. "1"), mającej swój początek w Kowanówku. Oczyszczono również tablice informacyjne w ramach ścieżki zdrowia. Pozostałe ścieżki tzw. miejskie przeglądane będą w późniejszym terminie.

Jednym z najpopularniejszych miejsc na głównej ścieżce NW jest punkt widokowy nad rzeką Wełną. Jeszcze trzy tygodnie temu przeraziła Włóczykijów ogromna ilość śmieci jaka tam się znalazła, butelki, pozostałości po sporym ognisku, papiery, puszki po piwie. Śmieci uporządkowano, jednak to, ze ktoś ponownie tak potraktował to piękne miejsce jest bardzo przykre!

UWAGA. Zamontowane na ścieżce zdrowania przyrządy do ćwiczęń będą wymagały w tym roku wymiany, bardzo mile widziane jest wsparcie tej inwestycji. Chętnych do pomocy prosimy o kontakt z redkacją.

 

Mapa z ścieżkami Nordic Walking W Obornikach (uwaga: oznakowanie ścieżek nr 3 i 4 regularnie jest niszczona, dlatego warto pobrać ślad na komórke lub zegarek trningowy)

 

Jak Wasze aktywności fizyczne, maj przywitał nas piękną pogodą, postanowiliśmy wyruszyć szlakiem ścieżek Nordic Walking, start z parkingu przy szpitalu w Kowanówku.
Pogoda nie rozpieszcza w czasie tegorocznej majówki, jednak właśnie taka pogoda jest doskonała do uprawiania aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Zachęcamy do korzystania ze ścieżek Nordic Walking.
Członkowie stowarzyszenia NW Włóczykije tradycyjnie odwiedzili groby w Rożnowicach.
68 osób zapisało się do tej pory na Papieski Rajd NW, który odbędzie się 23.04.2022 w Obornikach.
LGD Kraina Trzech Rzek i Stowarzyszenie NW Włóczykije zapraszają na pieszy rajd do Śnieżycowego Jaru.
W tym roku Korona Zachodu Polski odbywać się będzie 25.09.2021 w wersji wirtualnej. Zawody Nordic Walking i bieg i.M.Stefaniak, tradycyjnie odbywają się w Rożnowicach.
28 wrześnie w Rożnowicach odbędą się zawody Nordic Walking z cykli Korony Polski oraz kolejna edycja biegu im. Marka Stefaniaka.