Łukasz Wirkus zwyciężył w VI Zimowym Biegu Chrustowskim (film)

| Łukasz | Biegi

W sobotę 12.01.2013r. odbył się VI Zimowy Bieg Chrustowski. Na dystansie 12 km rywalizowało ze sobą 277 zawodników.

Jeszcze dzień wcześniej wiele wskazywało na to, że będzie to bieg wiosenny, a nie zimowy. Wszystko jednak zaczęło się zmieniać w piątkowe popołudnie, kiedy na niebie pojawiły się śniegowe chmury. W sobotę rano, kilka godzin przed biegiem, było już jasne. Będzie to bieg zimowy i to nie tylko z nazwy.

W biegu głównym wystartowało 277 zawodników nie tylko z najbliższych okolic, ale także m.in. z Wrocławia, Piły, Gorzowa Wlkp., czy z Grodziska Wlkp. Padający ciągle śnieg, do tego śliska nawierzchnia i niska temperatura powietrza powodowały, że bieg nie należał do najłatwiejszych.  Nie zrażało to jednak uczestników, którzy potrafili w niektórych przypadkach wystartować w bardzo odważnych, jak na te warunki, strojach.

{phocagallery view=category|categoryid=64|limitstart=30|limitcount=20}

więcej zdjęć można odszukać w dziale Galeria ->

Ostatecznie najlepiej poradził sobie z zimową scenerią Łukasz Wirkus, który trasę z Chrustowa przez Żukowo, Górkę i z powrotem przez Ślepuchowo i Żukowo do Chrustowa pokonał w czasie 40 min i 20 s. Drugi finiszował Dariusz Szrama z wynikiem 41:08 min, a na najniższym stopniu podium znalazł się Wiesław Daleki z  rezultatem 41:43 min.

W kategorii kobiet bezkonkurencyjna okazała się Katarzyna Bartoszek (54 min i 9 s), która zjawiła się na mecie przed Marleną Nowacką (54:30min). Trzecia była Monika Brzozowska (56:23 min).

Natomiast w klasyfikacji III Biegowego Grand Prix Obornik tytuł najlepszego obronił Dariusz Szrama, który wyprzedził ostatecznie Tomasza Waszczuka i Mirosława Palucha.

Steel Run Rogoźno 2024 - Biegi Charytatywne

Ponownie zapraszamy na imprezę sportową Steel Run Rogoźno 2024 - Biegi Charytatywne, która odbędzie się 17 marca 2024. Elektroniczne zapisy zostały już zakończone, można jednak zapisać się na biegi dziecięce oraz biegi na 10 i 5 km w dniu zawodów.

XV Chrustowski Bieg Zimowy odbył się w trudnych warunkach (foto, film)

Uczestnicy XV Chrustowskiego Biegu Zimowego byli zadowoleni z poziomu organizacji imprezy. Narzekali jednak na pogodę.

Dorota Lutomska i Maciej Soloch najszybsi w Chrustowie (film)

Dorota Lutomska wśród kobiet, a Maciej Soloch wśród panów byli najszybsi w XV Chrustowskim Biegu Zimowym.

Chrustowo. W sobotę pobiegną ponad 10 km

W sobotę w Chrustowie pobiegną już po raz 15. O 11 wystartuje Chrustowski Bieg Zimowy.

Kolejny brązowy medal dla Sebastiana Nowickiego!

Sebastian Nowicki zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski. W Drzonkowie odbył się bieg przełajowy na 9 km.

Podsumowanie XIV Biegu Niepodległości 2023 w Obornikach

XIV Bieg Niepodległości w Obornikach ponownie przyciągnął sporą ilość amatorów biegania i osób, które poprzez udział w tym wydarzeniu manifestowały swój patriotyzm. W tym roku na linii startu stanęło 675 biegaczy. Bieg na 5 km ukończyło 396 osób, dystans 10 km pokonało 289 osób.

Podsumowanie 8. Rogozińskiego Półmaratonu Przemysła II

Organizatorzy 8. Rogozińskiego Półmaratonu Przemysła II zapewnili uczestnikom niesamowitą pogodę, deszcz padał kilkanaście godzin przed biegiem, ale przed samym biegiem pojawiło się słoneczko. Po deszczowej pogodzie pozostała jedynie dodatkowa atrakcja w postaci błota na leśnym odcinku trasy.