Skip to main content


DT4YOU MTB MARATON OBORNIKI 2018

| MP | Kolarstwo

DT4YOU MTB MARATON OBORNIKI to największa sportowa impreza organizowana w Obornikach. DO zawodów zgłosiło się 800 osób. Piękna pogoda, trasa po przepięknych obornickich lasach do tego doskonała organizacja kolejny raz zapadną w pamięci startujących.

Rywalizacja toczyła się na trzech dystansach, najkrótszy dystans to trasa tzw. turystyczna, tutaj większość specjalnie nie przejmowała się wynikiem – na linię maty dojechało 252 zawodników. Należy jednak odnotować, że rywalizacje wygrał Tomasz Kamieńczyk z Obornik. Na metę 39 km dystansu MINI dotarło 430 zawodników, zwyciężył Szczepan Paszek z Bolesławca. Wymagający dystans MEGA o długości 67 km najszybciej przejechał Andrzej Kaiser z Bytowa, na tym dystansie rywalizowało 62 zawodników.

Linki do wyników:

http://wyniki.plus-timing.pl/pdf/mtb_oborniki_2018-12km

http://wyniki.plus-timing.pl/pdf/mtb_oborniki_2018-39km

http://wyniki.plus-timing.pl/pdf/mtb_oborniki_2018-67km

Galeria zdjęć - głównie z trasy MINI -> https://www.eoborniki.pl/galerie-zdj/category/288-dt4you-mtb-maraton-oborniki-2018.html (jeżli odnajdziesz się na zdjęciu i chcesz zdjęcie w oryginalnej rozdzielczości podaj numer zdjęcia i wyślij zapytanie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - opłata = polubienie profilu portalu na Facebooku) 

 

 

 

Na starcie jednej z największych imprez sportowych w obornikach, stawiło się około 300 rowerzystów. W 2024 roku DT4YOU MTB MARATON OBORNIKI odbywał się w deszczowej aurze, co wcale nie oznaczało, że warunki były trudniejsze od suchej, słonecznej aury.
Grupa zapaleńców na czele z Leszkiem Kaźmierczakiem pokonała 350 km zbierając pieniądze dla Adriana, to niesamowity wyczyn.
Na ścieżce rowerowej z Słonaw do Stobnicy od godziny 12:00, 24 czerwca 2023 trwa rywalizacja rowerzystów z czasem i samym sobą w ramach Rowerowej Nocy Kupały.
Maja Włoszczowska, znana polska kolarka górka opublikował na swoim profilu społecznościowym apel o pomoc w odzyskaniu skradzionych rowerów.
DT4YOU MTB Maraton od kilku lat rozpieszcza zwolenników jazdy na rowerze, lecz w tym roku może być inaczej. Od kilku miesięcy świat walczy z wirusem COVID-19, w Polsce spotykamy się z odwoływaniem wielu imprez masowych, nie ominęło to również maratonu MTB.  
Leszek Kaźmierczak pokonał na rowerze dystans 680 km na jubileusz Obornik.
Mariusz Gil został zwycięzcą VI edycji DT4YOU MTB MARATON OBORNIKI.