Skip to main content


Trening MTB przed zawodami 9 maja

| MP | Kolarstwo

mtb objazd

Już za tydzień 9 maja, zawody DT4YOU MTB Maraton Oborniki, a  wczoraj 1 maja odbył się oficjalny treningowy objazd trasy MINI.

Po kilku miesiącach pracy nad trasą wreszcie udało się ją w całości zatwierdzić i odbyć pierwszy treningowy objazd.  Na treningu pojawiła się spora grupa rowerzystów, byli również zawodnicy spoza Obornik.

„Trasa bardzo urozmaicona, ciekawa i wymagająca” -  tak scharakteryzowali ją uczestnicy treningu. Taka ocena bardzo cieszy sztab osób pracujących nad jej wyznaczeniem. Trzeba zaznaczyć, że organizatorzy wyznaczyli około 40 km trasy po terenach leśnych plus trasę turystyczną.

Zawodnicy będą ścigać się na dystansie MEGA 67 km – gdzie wykonuje się dwie pętle po większej części trasy i dystans 37 km, tzw. MINI. Trasa turystyczna to 11,5 km.

Trasy zawodnicze są wymagające. Tereny Puszczy Noteckiej charakteryzują się pofałdowanym terenem wydmowym, często drogi piaszczyste, gwałtowne krótkie podjazdy i zjazdy. Najwyższe wzniesienie do zdobycia to 99 m.n.p.m, jest to wzniesienie na którym wybudowana jest dostrzegalnia przeciwpożarowa Nadleśnictwa Oborniki.

W obecnej chwili na wszystkie dystanse zapisało się łącznie 371 zawodników, organizatorzy przygotowani są na jeszcze większa liczbę startujących, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów rowerów do uczestnictwa.

Na starcie jednej z największych imprez sportowych w obornikach, stawiło się około 300 rowerzystów. W 2024 roku DT4YOU MTB MARATON OBORNIKI odbywał się w deszczowej aurze, co wcale nie oznaczało, że warunki były trudniejsze od suchej, słonecznej aury.
Grupa zapaleńców na czele z Leszkiem Kaźmierczakiem pokonała 350 km zbierając pieniądze dla Adriana, to niesamowity wyczyn.
Na ścieżce rowerowej z Słonaw do Stobnicy od godziny 12:00, 24 czerwca 2023 trwa rywalizacja rowerzystów z czasem i samym sobą w ramach Rowerowej Nocy Kupały.
Maja Włoszczowska, znana polska kolarka górka opublikował na swoim profilu społecznościowym apel o pomoc w odzyskaniu skradzionych rowerów.
DT4YOU MTB Maraton od kilku lat rozpieszcza zwolenników jazdy na rowerze, lecz w tym roku może być inaczej. Od kilku miesięcy świat walczy z wirusem COVID-19, w Polsce spotykamy się z odwoływaniem wielu imprez masowych, nie ominęło to również maratonu MTB.  
Leszek Kaźmierczak pokonał na rowerze dystans 680 km na jubileusz Obornik.
Mariusz Gil został zwycięzcą VI edycji DT4YOU MTB MARATON OBORNIKI.