fbpx

Trening MTB przed zawodami 9 maja

mtb objazd

Już za tydzień 9 maja, zawody DT4YOU MTB Maraton Oborniki, a  wczoraj 1 maja odbył się oficjalny treningowy objazd trasy MINI.

Po kilku miesiącach pracy nad trasą wreszcie udało się ją w całości zatwierdzić i odbyć pierwszy treningowy objazd.  Na treningu pojawiła się spora grupa rowerzystów, byli również zawodnicy spoza Obornik.

„Trasa bardzo urozmaicona, ciekawa i wymagająca” -  tak scharakteryzowali ją uczestnicy treningu. Taka ocena bardzo cieszy sztab osób pracujących nad jej wyznaczeniem. Trzeba zaznaczyć, że organizatorzy wyznaczyli około 40 km trasy po terenach leśnych plus trasę turystyczną.

Zawodnicy będą ścigać się na dystansie MEGA 67 km – gdzie wykonuje się dwie pętle po większej części trasy i dystans 37 km, tzw. MINI. Trasa turystyczna to 11,5 km.

Trasy zawodnicze są wymagające. Tereny Puszczy Noteckiej charakteryzują się pofałdowanym terenem wydmowym, często drogi piaszczyste, gwałtowne krótkie podjazdy i zjazdy. Najwyższe wzniesienie do zdobycia to 99 m.n.p.m, jest to wzniesienie na którym wybudowana jest dostrzegalnia przeciwpożarowa Nadleśnictwa Oborniki.

W obecnej chwili na wszystkie dystanse zapisało się łącznie 371 zawodników, organizatorzy przygotowani są na jeszcze większa liczbę startujących, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów rowerów do uczestnictwa.