fbpx

Oborniczanie na “Pętli Drawskiej”

 Oborniczanie na “Pętli Drawskiej”

 
Oborniczanie 14 czerwca uczestniczyli w Choszczyńskim Maratonie Rowerowym “Pętla Drawska”. Super maraton rozgrywany był w ramach Pucharu Polski.
 
Startować w nim mogli wszyscy amatorzy rowerów. Rywalizacja odbywała się na trzech dystansach 96 km, 152 km i 251 km, z podziałem na grupy wiekowe oraz ze względu na typ roweru.
 
Udział w zawodach zgłosiło 450 osób z z cale Polski, finalnie na linii startu zameldowało się mniej sportowców. Wśród Oborniczan na  najlepszą pozycję mógł liczyć Sławomir Jakubiak, niestety na 40 km “złapał gumę”, przez co odjechała mu cała czołówka.
Oto czasy zawodników z Obornik na dystansie 96 km:
 
DARIUSZ WALERIAŃCZYK 2;54,38
PATRYK WIELGOSZ 2;54,20
PAWEŁ KOSMOWSKI 2;51,33
TOMASZ ZAWIŚLAK 2;52,12
TOMASZ WIŚNIEWSKI 3;04,09
KAZIMIERZ PIECHOWIAK 2;47,31
DARIUSZ PYTLAK 3;00,55
WOJCIECH KONITZ 3;00,56
SŁAWOMIR JAKUBIAK 3;03,54
I 63LETNI ZENON GRELA (ROGOŻNO) 3;23,34
 
Zawody odbywały się przy zmiennej pogodzie – słońce, deszcz. Organizatorzy zasługują na duże brawa, za przygotowanie imprezy. Równolegle odbywał się rodzinny  maraton rowerowy na dystansie 12 km. Na zakończenie imprezy wszyscy spotkali się przy ognisku nad pięknym jeziorem Choszczyńskim.
 
Taka sama ilość kolarzy MTB wzięła udział w wyścigu w Wyrzysku-Miasto. Zawody te zagwarantowały zawodnikom ciekawe warunki terenowe, bruk, błoto, wzniesienia.
 
Grono obornickich kolarzy jeszcze wspomina zawody, które odbyły się w Obornikach. Przekazujemy podziękowania skierowane do organizatorów czyli OCS w Obornikach i UM w Obornikach. Grono kolarzy szczególnie dziękuje Jackowi Okpiszowi i Krzysztofowi Sroce. Podziękowania skierowane są również do firmy DT SWISS za sponsoring oraz do Nadleśnictwa Oborniki za udostępnienie i pomoc w  wytyczeniu tras. 
 
 
(informacje i foto: Dariusz Pytlak)