Skip to main content


Otwarto sezon kolarski w Obornikach

| dariusz pytlak | Kolarstwo

Oborniccy kolarze rozpoczęli sezonW niedzielę 30 marca oborniccy kolarze oficjalnie rozpoczęli sezon kolarski.

O godz. 10:00, już czasu letniego, z Osiedla Leśnego cała grupa kolarzy MTB, szosowców, triatlonowców wyjechała w kierunku Murowanej Gośliny, gdzie w Uchorowie skręcili na Pacholewo.  W tej miejscowości grupa się podzieliła. Kolarze MTB drogami szutrowymi i leśnymi pojechali w kierunku Jeziora Budziszewskiego, J. Czarnego i do miejscowości Owczegłowy i Rogoźno.

Druga grupa drogami asfaltowymi pokonała trasę z Pacholewa do Nienawiszcza, Studzienca i wzdłuż J. Budziszewskiego i przez Patrzanowo. Dalej jechali drogą nr 196, która łączy Wągrowiec z Murowaną Gośliną, kierując się w stronę Murowanej Gośliny i Obornik.

Po dotarciu z powrotem na Osiedle odbyło się podsumowanie pierwszej jazdy. Kolarzom udało się pokonać pierwszego dnia po 70 km.

W tym roku w Obornikach odbędą się 2 wyścigi kolarskie. Pierwszy będzie miał miejsce 17 maja i będzie to wyścig MTB. Do drugiej rywalizacji fanów rowerów dojdzie 31 sierpnia. Wówczas odbędzie się jazda na czas.

Z roku na rok coraz więcej osób uprawia kolarstwo. Może warto spróbować swoich sił w tej descyplinie sportu?

Na starcie jednej z największych imprez sportowych w obornikach, stawiło się około 300 rowerzystów. W 2024 roku DT4YOU MTB MARATON OBORNIKI odbywał się w deszczowej aurze, co wcale nie oznaczało, że warunki były trudniejsze od suchej, słonecznej aury.
Grupa zapaleńców na czele z Leszkiem Kaźmierczakiem pokonała 350 km zbierając pieniądze dla Adriana, to niesamowity wyczyn.
Na ścieżce rowerowej z Słonaw do Stobnicy od godziny 12:00, 24 czerwca 2023 trwa rywalizacja rowerzystów z czasem i samym sobą w ramach Rowerowej Nocy Kupały.
Maja Włoszczowska, znana polska kolarka górka opublikował na swoim profilu społecznościowym apel o pomoc w odzyskaniu skradzionych rowerów.
DT4YOU MTB Maraton od kilku lat rozpieszcza zwolenników jazdy na rowerze, lecz w tym roku może być inaczej. Od kilku miesięcy świat walczy z wirusem COVID-19, w Polsce spotykamy się z odwoływaniem wielu imprez masowych, nie ominęło to również maratonu MTB.  
Leszek Kaźmierczak pokonał na rowerze dystans 680 km na jubileusz Obornik.
Mariusz Gil został zwycięzcą VI edycji DT4YOU MTB MARATON OBORNIKI.