fbpx

Oborniccy amatorzy rozpoczęli kolejny sezon rowerowy MTB

W minioną niedzielę (15.04.2010) amatorzy kolarstwa górskiego rozpoczęli kolejny sezon rowerowy. W Murowanej Goślinie odbył się Pawerade Garmin MTB Marathon, jest to pierwsza impreza w tym roku w Wielkopolsce przeznaczona dla fanów kolarstwa górskiego.

Kolejny raz w zawodach startowali przedstawiciele powiatu Obornickiego. Tym razem po raz pierwszy oborniccy kolarze startowali wspólnie jako zespół TAPPOL MTB TEAM OBORNIKI. W barwach naszego powiatu startowali, na dystansie 37 km: Przemysław Gronostaj czas 2:09:38 miejsce 127, Marcin Marcinkowski czas 1:38:58 miejsce 24, na niemal dwukrotnie dłuższym dystansie 73 km startowali: Marcin Kara czas 3:52:45 miejsce 114 oraz Paweł Kosmowski czas 3:59:25 miejsce 46.

W imprezie tej mimo deszczu i nie sprzyjającej aury startowało niemal 1000 uczestników, kolarze ścigali się w błocie i piachu, oraz wszyscy uczestnicy zgodnie podkreślali, że w porównaniu z latami ubiegłymi trasa była zdecydowanie trudniejsza i znacznie bardziej wymagająca. Trasa na tyle dała się we znaki, że również i naszych rowerzystów nie ominęły takie przygody jak zerwany łańcuch czy wywrotki. Mimo tych przygód, zawody te nasi kolarze amatorzy uznają za udane rozpoczęcie sezonu i zapowiadają walkę w kolejnych. Ponadto zapraszamy kibiców jaki kolarzy amatorów 29 kwietnia 2012 na Tor Motokrosowy w Obornikach, gdzie odbędą się zawody w kolarstwie górskim typu XC.