Skip to main content

Oborniccy amatorzy rozpoczęli kolejny sezon rowerowy MTB

| TAPPOL MTB TEAM | Kolarstwo

W minioną niedzielę (15.04.2010) amatorzy kolarstwa górskiego rozpoczęli kolejny sezon rowerowy. W Murowanej Goślinie odbył się Pawerade Garmin MTB Marathon, jest to pierwsza impreza w tym roku w Wielkopolsce przeznaczona dla fanów kolarstwa górskiego.

Kolejny raz w zawodach startowali przedstawiciele powiatu Obornickiego. Tym razem po raz pierwszy oborniccy kolarze startowali wspólnie jako zespół TAPPOL MTB TEAM OBORNIKI. W barwach naszego powiatu startowali, na dystansie 37 km: Przemysław Gronostaj czas 2:09:38 miejsce 127, Marcin Marcinkowski czas 1:38:58 miejsce 24, na niemal dwukrotnie dłuższym dystansie 73 km startowali: Marcin Kara czas 3:52:45 miejsce 114 oraz Paweł Kosmowski czas 3:59:25 miejsce 46.

W imprezie tej mimo deszczu i nie sprzyjającej aury startowało niemal 1000 uczestników, kolarze ścigali się w błocie i piachu, oraz wszyscy uczestnicy zgodnie podkreślali, że w porównaniu z latami ubiegłymi trasa była zdecydowanie trudniejsza i znacznie bardziej wymagająca. Trasa na tyle dała się we znaki, że również i naszych rowerzystów nie ominęły takie przygody jak zerwany łańcuch czy wywrotki. Mimo tych przygód, zawody te nasi kolarze amatorzy uznają za udane rozpoczęcie sezonu i zapowiadają walkę w kolejnych. Ponadto zapraszamy kibiców jaki kolarzy amatorów 29 kwietnia 2012 na Tor Motokrosowy w Obornikach, gdzie odbędą się zawody w kolarstwie górskim typu XC.

{gallery}2012/sport/2012-04/19{/gallery}

350 km w czasie Rowerowej Nocy Kupały

Grupa zapaleńców na czele z Leszkiem Kaźmierczakiem pokonała 350 km zbierając pieniądze dla Adriana, to niesamowity wyczyn.

Trwa Rowerowa Noc Kupały

Na ścieżce rowerowej z Słonaw do Stobnicy od godziny 12:00, 24 czerwca 2023 trwa rywalizacja rowerzystów z czasem i samym sobą w ramach Rowerowej Nocy Kupały.

Maja Włoszczowska okradziona

Maja Włoszczowska, znana polska kolarka górka opublikował na swoim profilu społecznościowym apel o pomoc w odzyskaniu skradzionych rowerów.

DT4YOU MTB Maraton odwołany!

DT4YOU MTB Maraton od kilku lat rozpieszcza zwolenników jazdy na rowerze, lecz w tym roku może być inaczej. Od kilku miesięcy świat walczy z wirusem COVID-19, w Polsce spotykamy się z odwoływaniem wielu imprez masowych, nie ominęło to również maratonu MTB.  

Na jubileusz przejechali 680 km rowerami

Leszek Kaźmierczak pokonał na rowerze dystans 680 km na jubileusz Obornik.

750 zawodników na starcie VI DT4YOU MTB MARATON OBORNIKI

Mariusz Gil został zwycięzcą VI edycji DT4YOU MTB MARATON OBORNIKI.

Kolarze Św. Mikołaja w Obornikach (foto)

Sekcja Kolarska Motoklubu Oborniki zorganizowała po raz czwarty akcję dla Obornickiej Ochronki.