Zawodnicy Karate Team wystąpili na ME w Serbii (foto)

Pięciu zawodników Karate Team Oborniki, trenowanych przez Wojciecha Blocha, dostąpiło zaszczytu reprezentowania kraju na Mistrzostwach Europy karate.

Od piątku 23 listopada do niedzieli na zawodniczych matach w serbskim mieście Nis walczyło przeszło 750 zawodników z 30 krajów Europy w kategoriach młodzików, kadetów, juniorow i seniorów. W każdej kategorii startowało przeszło 50 zawodników, aby myśleć o medalach należało wygrać przynajmniej 4 rundy kwalifikacyjne. Najbliżej pozycji medalowej był Kacper Rodak, który awansował do najlepszej ósemki zawodów w kumite (walka) i w decydującym starciu o pozycję medalową przegrał przez wskazanie sędziów z późniejszym Mistrzem Europy-Rosjaninem Danilo Machenko. Kacper uplasował się ostatecznie na pozycjach 5-8 zajmując indywidualnie najwyższe miejsce z całej reprezentacji Polski.

Bardzo dobrze zaprezentowała się  także Olga Kaczmarek ,która zarówno w juniorach i seniorach przeszła rundy kwalifikacyjne, zatrzymując się dopiero w ćwierćfinałach. W obu konkurencjach musiała uznać wyższość zawodniczek ze Szwecji, które stanęły ostatecznie na podium. Olga uplasowała się na miejscach 9-16. Z

bardzo dobrej strony zaprezentowali się także Mikołaj Michalak, który przeszedł dwie rundy, Jakub Kuklewski-również dwie rundy wygrane, a także Nikodem Januszak, który w kategorii młodzików przegrał dopiero z Węgrem –późniejszym srebrnym medalistą. Drużyna kumite w składzie której wystąpił Kuba i Mikołaj uplasowała się na miejscu 5-8.

Dla całej piątki był to dopiero pierwszy występ na tak dużych zawodach o randze mistrzowskiej, sam fakt awansu do Reprezentacji Polski jest olbrzymim sukcesem. Nie byłby on możliwy gdyby nie  starty i sukcesy na arenie krajowej , mocno wspierane przez Urząd Miejski w Obornikach.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież