Międzynarodowy sukces Karate Team Oborniki

karate w bloch

 

W miniony weekend (8-9.04.17)  w Łodzi odbył się największy międzynarodowy turniej karate olimpijskiego w Polsce – Harasuto World Cup 2017. Wystartowało 1100 zawodników z 14 państw, w tym dwunastu zawodników Karate Team Oborniki trenowanych przez Wojciecha Blocha. 

Kilka krajów wystawiło do walk swoje reprezentacje narodowe sprawiając, że poziom zawodów był niesamowicie wysoki.W niektórych konkurencjach indywidualnych walczyło po 50 zawodników W tym znakomitym gronie zawodnicy z Obornik wywalczyli aż 5 medali.

Największy sukces odniosła Olga Kaczmarek, która zdobyła trzy medale-dwa brązowe w konkurencji kata juniorów i U-21 oraz srebrny w rywalizacji seniorów. We wszystkich kategoriach wiekowych stoczyła 10 walk pokonując zawodniczki z Ukrainy, Słowacji, Litwy,uznając wyższość tylko aktualnej Mistrzyni Polski seniorek Aleksandry Jędrzejczyk.

Wspaniale spisali się także młodsi zawodnicy- Jakub Kuklewski, Mikołaj Michalak, Kacper Rodak, którzy wywalczyli złoty medal w konkurencji kata drużynowego kadetów oraz Monika Dmytruszyńska, Marta Zydorczak, Amelia Diak, które w konkurencji drużynowego kadetek były trzecie. Kacper Rodak w konkurencji kumite indywidualnego przegrał walkę o brązowy medal (24 startujących zawodników), Mikołaj Michalak zajął 7 miejsce w kata kadetów (56 startujących), Nikodem Januszak oraz Filip Kuźniak wywalczyli awans do najlepszej dwunastki  turnieju kumite U14 (62 startujacych), Michał Chudzicki awansował do najlepszej szesnastki turnieju kumite (45 zawodników).

Drużyna kata U14w składzie : Gracjan Maciejewski, Filip Kuźniak,Nikodem Januszak zajęła 5 miejsce w kata drużynowym u14.

Na zawodach walczyła także Julia Wojciechowska, która tym razem nie znalazła się na podium , przegrywając z późniejszą medalistką z Łodzi. Na sam koniec turnieju walczyli kadeci w kumite drużynowym.Jakub Kuklewski walczący w najcięższej wadze kumite uplasował się w pierwszej dziesiątce turnieju.  Karate Team Oborniki w składzie Kuklewski, Rodak, Chudzicki dzielnie stawiał czoła w kolejnych rundach reprezentacjom Litwy Słowacji  i Białorusi, ostatecznie zdobywając 5 miejsce po przegranej walce o brązowy medal.

Dodaj komentarz

Zasady:
Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres redakcja@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież