Przejdź do głównej treści

Mistrzostwa Mosiny w Karate

| T.Wosicki | Sztuki walki

W sobotę 19 maja zawodnicy Obornickiego Klubu Karate brali udział w Otwartych Mistrzostwach Miasta i Gminy Mosina w Karate. W zawodach wzięło udział blisko 170 zawodników z kilkunastu klubów z terenu całej Wielkopolski.

Tym razem w zawodach wzięła udział skromna tylko pięcioosobowa ekipa jednak stanęła  na wysokości zadania i przywiozła łącznie 6 medali. Nasi medaliści to:

  • Dominik Królski I m w kumite kat. + 55 kg w roczniku 1998- 1996
  • Sara Wosicka II m w kumite w kat. Open i III m w kata w roczniku 1998-1996
  • Tadeusz Kulikowski  II m w kata i III m w kumite kat. – 50 kg w roczniku 1999
  • Patryk Tubicz III m w kumite kat. +45 kg w roczniku 2000

W zawodach zadebiutował również Marek Marcinkowski, który mimo wyrównanych walk nie zdołał jednak zdobyć medalu.

T.Wosicki

W Obornikach przy ul. 11 listopada 2 powstaje nowy klub sportowy oferujący treningi taekwon-do tradycyjnego - koreańskiej sztuki walki mającej w swoim programie szkoleniowym zarówno elementy samoobrony jak i możliwość rywalizacji sportowej. Pierwsze zajęcia mają się odbyć w połowie lipca.
W sobotę, 14 czerwca, w Grodzisku Mazowieckim odbyły się III Mistrzostwa Polski Para Karate.
W niedzielę, 1 czerwca br., w hali UAM w Poznaniu odbyły się Otwarte Amatorskie Zawody MMA „Bitwa o Poznań”. W rywalizacji udział wzięli również reprezentanci klubu MMA Oborniki, którzy osiągnęli spektakularny sukces.
W mienioną niedzielę zawodnicy Obornickiego Klubu Karate brali udział w odbywającym się w Obornikach Turnieju Karate Dzieci i Młodzieży Champion Cup.
W miniony weekend zawodnicy Obornickiego Klubu Karate brali udział w trzech różnych imprezach sportowych.
W sobotę 29 marca w Kobylinie odbywał się X Ogólnopolski Turniej Karate o Puchar Burmistrza Kobylina.
Mistrzostwa Wielkopolski i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzika zakończyły się zdobyciem 5 medali przez Karate Team Oborniki.