fbpx

Olga Kaczmarek ze złotym medalem Mistrzostw Polski (foto)

Olga Kaczmarek zdobyła złoty medal podczas Mistrzostw Polski w Legnicy.

Olga Kaczmarek zawodniczka Karate Team Oborniki trenująca od roku 2010 pod okiem Wojciecha Blocha dotarła na sam szczyt sportu olimpijskiego w kategorii seniorów. Na odbywających się w Legnicy (4.10)Mistrzostwach Polski seniorów w karate olimpijskim po jednogłośnie wygranych eliminacjach (4 rywalki) w ścisłym finale pokonała po zaciętej walce swoją największą od lat rywalkę - Kamilę Bracikowską z Budokanu Wrocław.

Wspaniale spisali się także mężczyźni, którzy debiutowali na arenie seniorskiej - Mikołaj Michalak , Gracjan Maciejewski oraz Kacper Rodak wywalczyli srebrny medal w kata drużynowym seniorów. Cała klubowa czwórka zawodników to rocznikowi wciąż młodzieżowcy - wychowankowie Karate Team od ponad 10 lat(trener Wojciech Bloch) , którzy swoje wspaniałe osiągnięcia sportowe łączą doskonale z nauką- Olga na poznańskim AWF, Kacper, Mikołaj, Gracjan w obornickim Liceum.

To największy sukces klubu w kategorii seniorów, większość zawodnikow powoli wchodzi dopiero do tej kategorii wiekowej, zaplecze zawodnicze jest olbrzymie. Na najbliższych Mistrzostwach Polski Juniorów klub z Obornik wystawi ponad 20 zawodników - jest już 15 kwalifikacji. W sobotę również na turnieju w Legnicy wywalczono kolejne - Jakub Jurewicz zdobył brązowy medal w kumite U14, natomiast Wojtek Banaszkiewicz i Laura Rutkowska zdobyli punkty umożliwiające start na Mistrzostwach Polski.