Sukcesy Karate Team Oborniki (foto)

Marzec był niezwykle pracowity i owocny dla podopiecznych trenera Wojciecha Blocha.

Zawodnicy Karate Team Oborniki trenowani przez Wojciecha Blocha rozpoczęli sezon startowy na dobre. Co tydzień uczestniczą w turniejach karate zdobywając kolejne medale i prezentując wysoką  formę.  Potwierdzeniem ich ciężkiej pracy i osiąganych  wyników sportowych jest także fakt przyznania aż 11 zawodnikom klubu nagród Burmistrza za wysokie wyniki sportowe w 2018 roku.

W dniu 23 marca trzech zawodników Karate Team wystąpiło w Turnieju Budokan Astromal Cup w Lesznie – najbardziej prestiżowym turnieju kumite (walki) w Polsce do którego kwalifikowało się najlepszych 12 zawodników z każdej wagi i kategorii wiekowej z całej Polski. W tym doborowym towarzystwie Kacper Rodak zdobył srebrny medal w wadze do 57 kg juniorów młodszych, natomiast Nikodem Januszak zajął 3 miejsce w kategorii do 52 kg. Bardzo dobrze walczył także Jakub Jurewicz , który po dwóch wygranych walkach dotarł do strefy miejsc 5-8.

24 marca w Mosinie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Karate Olimpijskiego dla dzieci i młodzieży od 7 do 16 roku życia. W zawodach wzięło udział 500 zawodników z 36 klubów, w tym 30 osobowa kadra obornickich karateków, którzy wywalczyli aż 27 medali w różnych kategoriach wiekowych.

Złote medale – Monika Dmytruszynska (kata kadetek), Kacper Rodak (kumite kadetów do 57 kg), Nikodem Januszak (kumite kadetów do 52 kg),drużyna kata młodzików–Wojciech Banaszkiewicz, Bartek fiołek, Jakub Jurewicz, drużyna kata 9-11 lat w składzie : Tymon Jurewicz ,Michał Radziwołek, Wiktor Malinowski

Srebrne medale – Bartosz Fiołek (kumite do 40 kg), Michał Radziwołek (kata 9 lat), Adam Leśnik (kumite kadetów do 52 kg), Michał Łukaszewicz (kata 11lat), Marta Michalak (kata 11lat), Mikołaj Michalak (kata juniorów), Maria Springer (kata 10 lat), Marta Zydorczak (kata kadetek), drużyna juniorów w składzie : Mikołaj Michalak, Gracjan Maciejewski, Kacper Rodak, drużyna kata młodziczek w składzie : Matylda Kubisz, Laura Rutkowska, Marcelina Aleksandrowicz

Brązowe medale –Tobiasz Wiśniewski (kata białe pasy 7 lat), Marcelina Aleksandrowicz (kata 13 lat), Marta Banaszkiewicz ( kata 9 lat), Nikodem Januszak (kumite open kadetów), Jakub Jurewicz (kumite 12 lat do 40kg), Tymon Jurewicz (kata 10 lat), Michał Łukaszewicz (kata 12-13 lat), Wiktor Malinowski (kumite 10 lat), Malwina Pietrowska (kata białe pasy 9 lat), Kacper Rodak (kumite kadetów open), Laura Rutkowska (kata 12 lat), Marta Zydorczak (kata juniorek)

Ponadto w zawodach wystąpili : Antonia Przesławska (5 miejsce), Malina Franckowska (5 miejsce), Antosia Dobrowolska( 7 miejsce), Paweł Wachniak (7 miejsce), Wiktor Wiśniewski (5 miejsce),Borys Nadstaga (7 miejsce), igor Urbaniak (5 miejsce), Klara Dąbrowicz (5 miejsce)

    Tydzień wcześniej (15-16 marzec) odbyło się Grand Prix Tczewa, oficjalne eliminacje do kadry Narodowej. Pięciu reprezentantów klubu walczyło w międzynarodowym towarzystwie ponad 800 zawodników o punkty rankingowe i kwalifikacje na wyjazdy zagraniczne.  Bardzo dobrze walczyli Nikodem Januszak ( 5 miejsce),Mikołaj Michalak (7 miejsce), Kacper Rodak (7 miejsce) oraz Monika Dmytruszyńska (miejsca 9-16) . Najlepiej spisała się Olga Kaczmarek , która w różnych kategoriach wiekowych kata (u21,senior, open) wywalczyła aż trzy brązowe medale. Tym startem Olga powetowała sobie mniej udany występ na Turnieju Kwalifikacyjnym do igrzysk Olimpijskich,  w Salzburgu gdzie przegrała w eliminacyjnych walkach zdobywając jednak bezcenne doświadczenie walcząc z najlepszymi zawodniczkami świata.

    Przed zawodnikami kolejne pracowite tygodnie i brak chwili wytchnienia. W następne weekendy zaplanowano eliminacje do Mistrzostw Polski (Szczecin), turnieje międzynarodowe w Łodzi oraz Legnicy, a na końcu kwietnia w Poznaniu odbędą się Mistrzostwa Polski kadetów, juniorów i młodzieżowców.

   Wszystkie wyjazdy i uczestnictwo w turniejach nie byłoby możliwe bez wsparcia Urzędu Miejskiego w Obornikach.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież