fbpx

Bieg JPII Cross Run w opinii jego uczestników

Zwycięstwem Sebastiana Nowickiego oraz Agaty Dziubałki na 5km oraz Katarzyny Pawlik i Damiana Filody na 10km zakończył się tegoroczny tegoroczny bieg JPII Cross Run w Obornikach.

Tegoroczny bieg okazał się nielada wyzwaniem dla fanów biegania przełajowego. Trasa imprezy przebiegała szutrowymi drogami oraz lasem. Wysoka temperatura i niska wilgotność powietrza dodatkowo utrudniały pokonanie całej trasy. Pomimo wielkiego wysiłku na mecie nie brakowało uśmiechów na zmęczonych twarzach. Co po biegu powiedzieli jego uczestnicy?

Sebastian Nowicki: Dzisiejsze warunki nie były dla mnie zaskoczeniem. Spodziewałem się upału, a trasa sama w sobie była wymagająca. Dobrze zorganizowana impreza, na fajnym lokalnym poziomie. Ze swojej perspektywy jestem bardzo zadowolony, z samej inicjatywy jak i nastawienia które w tym dniu dopisali. Zwycięstwo potwierdziło formę i podtrzymanie tytułu na kolejny rok.

Rafał Stawujak: Super atmosfera! Duża grupa ludzi poświęcona swojej pasji, przy tym pokonująca własne słabości i zdobywająca swoje upragnione sukcesy! 

Grażyna Hejwosz: To był mój pierwszy bieg JP ,żar z nieba nie ułatwial w pokonywaniu km ... Trasa biegu do łatwych nie zależała, ale nikt nie mówił, że ma być łatwo .Jednym słowem wielkie dzięki i widzimy się za rok! Gratuluję wszystkim ukończenia biegu z lepszym bądź słabszym czasem, ale chyba nie zawsze wynik jest ważny ...

Magdalena Kasperska: To był jeden z cięższych biegów, w jakim brałam udział. Trasa biegu wymagała od zawodników odpowiedniego przygotowania, ale i pogoda, z którą mierzyliśmy się, nie pomagała aby zrealizować założone cele. Niemniej jednak cały bieg, jak i jego organizacja, jak zwykle na najwyższym poziomie. Wspólne odśpiewanie "Barki", którą tak uwielbiał Święty Jan Paweł II pokazała jak ważnym człowiekiem był i jest Papież dla obornickiej społeczności. Uważam, że JP II Cross Run jest biegiem, w którym na pewno pokonuje się własne słabości, wymagając przy tym od siebie samego, aby chcieć więcej i więcej.

Krzysztof Nowacki: Niedzielny bieg to doskonała okazja dla oborniczan aby sprawdzić swoje umiejętności na dystansie 5 i 10 km. Leśna trasa, na której nie brakuje punktów z wodą doskonale nadaje się dla biegaczy, którzy po raz pierwszy chcą wziąć udział w zawodach.

Kamila Pietz: Bieg JP II CROSS RUN uważam za kolejny udany bieg w Obornikach. Pomimo pogody, która dała w kość z wysoką temperaturą i brakiem wiatru, bieg uważam za jak najbardziej pozytywny. Atmosfera dzięki ludziom ,którzy przyczynili się do wydarzenia również jak najbardziej na duży PLUS. Jjedyna uwaga dla mierzących trasę biegu na dystansie 5 km to prosiłoby się o dokładniejsze zmierzenia trasy ponieważ tak jak w zeszłym roku trasa wynosiła prawie 6 km. PYRA Z GZIKIEM - dla Wielkopolan to najlepsza nagroda.

Alicja Nakoneczna: Bieg był wymagający ze względu na wysoką temperaturę i crossową trasę. Słońce mocno przygrzewalo, ale dzięki kurtynom wodnym i punktom z wodą można było się choć trochę orzeźwić, a wspólne dopingowanie biegaczy i kijkarzy wynosiło super sportową atmosferę. Jak dla mnie udana impreza. Uczestnicy i organizatorzy spisali się na medal.

Rafał Wawrzyniak: Oczywiście bieg był SUPER jak to zawsze w Obornikach .Mimo wysokiej temperatury i dość trudnej trasy daliśmy radę dzięki dobrej organizacji i fajnej ekipie ,woda i kurtyna na trasie to jest to co dzisiaj było potrzebne .

Joanna Gładecka: Bieg nie należał do łatwych chociażby ze względu na pogodę. Poza tym to był bieg przełajowy, który też rządzi się swoimi prawami: nierówności i zróżnicowanie terenu. W paru miejscach układ nerwowy i zawzięcie piłkarki ręcznej pomogły. Impreza super. Widzimy się za rok!

Hubert Sawiński: Jak dla mnie bieg do łatwych nie należał, a trasa była różna. Szczerze to pogoda dzisiaj nie dopisywala i nie pomagała, aby było dobrze..... Cieszę się, że udało mi się ukończyć bieg. Organizacja na jak najwyższym poziomie.

Dominik Janowiak: Fajnie zorganizowany bieg, miejsce i zaplecze. Extra nagłośnienie i obsługa. Pierwszy raz słyszałem na mecie kto ją minął, bo prowadzący czytał imię i nazwisko. Porażka to te puchary, co wręczono tym samym osobom, po trzy razy.

Piotr Kucharski: Zawody poświęcone patronowi naszego miasta cieszą się sporą popularnością wśród mieszkańców naszej gminy. Bez wątpienia to warunki pogodowe były dzisiaj najczęściej były wspominane przez biegaczy. Warunki nie były łatwe, tym bardziej wielkie brawa dla wszystkich uczestników. Sam profil trasy również nie należał do najłatwiejszych, jednak przekonaliśmy się już wielokrotnie, że biegacze oczekują oprócz rywalizacji asfaltowej również zadań trudniejszych. Te oczekiwania zostały zaspokojone., trasa naprawdę był trudna. Na sportowo rozpoczęliśmy Dni Obornik, ale przed nami mnóstwo atrakcji. Zapraszam do zapoznania się z programem tegorocznego święta Obornik. Jest w czym wybierać.

 

W środę 20 czerwca zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z niedzielnej imprezy w Obornikach.