Zawodnicy o lll Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych

zawodnicy o lll biegu pamieci zolnierzy wykletych

III Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Obornikach odbył się w mroźnym klimacie. Co o imprezie powiedzieli sami uczestnicy?

Luiza Bogacz:

Bardzo lubię przyjeżdżać na biegi do Obornik - są zawsze dobrze zorganizowane. Wspólne śpiewanie Roty przed startem przyprawia o wyjątkowy dreszczyk emocji. W tym roku pogoda nas nie rozpieszczała - było mocno na minusie, dlatego trzeba było sporej mobilizacji by wystartować. Mocno opatuleni biegacze byli nierozpoznawalni, ale i to ma swój urok. W przyszłym roku ekipy z Gminy Ryczywół na pewno nie zabraknie!

Magdalena Swoboda:

Uczczenie pamięci żołnierzy wyklętych poprzez bieg i odśpiewanie Roty to wielka przyjemność dla każdego biegacza i każdego Polaka. W tym roku mroźna pogoda była nie lada wyzwaniem, ale w takiej chwili nie ważny jest mróz tylko idea biegu, by oddać szacunek walczącym o wolną Polskę. Mam nadzieję, że za rok będzie nas jeszcze więcej. Z głębi serca dziękuję organizatorom i wszystkim biegaczom.

Anna Kęsy:

Jak zawsze polecam takie lokalne biegi, na których atmosfera jest niesamowita, dużo znajomych twarzy, radość i szczęście na mecie! Dla jednych to był bieg po nową życiowkę, dla drugich radość z każdego przebiegniętego kilometra.

Krzysztof Nowacki:

Prawie 300 osób przy temnperaturze minus 7 stopni to duży sukces organizatorów. Tylko się cieszyć z patriotycznej postawy oborniczan. Zapisy skończyły się dwa tygodnie przed biegiem więc satysfakcja organizatorów tym bardziej duża.

Magdalena Kasperska:

Tej atmosfery, klimatu tego nie da się opisać. Mimo zimowej aury panował gorący klimat. Tego nie da się opisać - to trzeba było przeżyć.

Przemysław Szrama

Był to bardzo fajny bieg. Przyznam, że warunki mogły okazywać się niekorzystne, twarde podłoże i ta ujemna temperatura nie napawały optymizmem. Po pierwszym kilometrze jednak organizm przyzwyczaił się a bieg sprawiał ogromną radość.

Moim celem było 10 km i te 10 km udało się pokonać. Miałem chwilę zawahania, ale prawdę mówiąc jedna piosenka zmieniła decyzję o zakończeniu po 3 pętli.

Jak to mają w zwyczaju nasze biegi, frekwencja i popularność na bardzo dobrym poziomie. O samych nagrodach mogę powiedzieć, że medale świetnie się prezentują dlatego z dumą powieszę go w domu. Co do mojego czasu to jestem bardzo zadowolony, 51:28 to jeden z lepszych w moim wykonaniu. Nic tylko czekać na kolejne i śrubować wynik ciężką pracą na treningach.

Joanna Tomczak:

 

to zapewne bieg umożliwiający sprawdzenie swoich możliwości sam sobie jesteś Panem dystansu. Bardzo dobre wrażenia z trasy biegu, jak również i po biegu, gdzie panowała ciepła i miła atmosfera.

 

Kamila Pietz

lll Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych uważam za jeden z piękniejszych biegów upamiętniajacych bohaterów - "Żołnierze wyklęci, żołnierze niezłomni, polskie powojenne podziemie niepodległościowe i antykomunistyczne" cudowna atmosfera, wspaniali ludzie. Mimo temperatury, która nam towarzyszyła w sobotę, duma serducha wypełniała, odśpiewana "Rota" przez Dajanę Runowską i odpalone race ku pamięci były wisienką na torcie. Były dreszcze emocji, był śmiech, było wyśmienicie. Takie imprezy tylko w Obornikach! Ukłony dla organizatorów.

 

Błażej Pacholski:

To już trzecia edycja biegu, na który lista uczestników szybko się zapełniła. W tym roku bieg ten odbył się w wyjątkowo zimowych warunkach przy niskiej temperaturze, jednak w gorącej atmosferze. Zauważyć można było uśmiech na twarzach uczestników, którzy ukończyli każdy z dystansów. W komentarzach wielu usłyszeć można było pozytywne opinie i dumę z ukończenia tego patriotycznego biegu. Ja jestem szczególnie dumny z mieszkańców Ocieszyna, bowiem aż 10 zawodników reprezentowało tę małą miejscowość. W organizację biegu zaangażowali się kolejny raz druhowie z OSP Ocieszyn. Myślę, że większość uczestników tegorocznego biegu już czeka na kolejną edycję.

 

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież