Bieg Niepodległości w rycerskiej zbroi!

zbroja1

 

Już niedługo ogromne wydarzenie sportowe w Obornikach – Bieg Niepodległości. Naczelnik Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Obornikach uczci rocznicę odzyskania niepodległości biegnąc cały bieg w … rycerskiej zbroi.

Cała zbroja waży około 30 kg, jest to pełne opancerzenie rycerza z XV wieku.! Pan Helman przebiegnie w niej dystans 5 km, patrząc na wagę zbroi oraz „niewygodę” biegu to ogromny dystans. W obecnej chwili prowadzone są jeszcze rozmowy z organizatorami biegu, czy będzie można biec z mieczem.

Życzymy powodzenia współczesnemu RYCERZOWI.

Już dzisiaj serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców Obornik i całego Powiatu do kibicowania sportowcom. Niech w ten dzień cała trasa biegu będzie BIAŁO-CZERWONA!

zbroja2

foto:Paweł Liszkowski

Komentarze   

0 #2 eo 2016-10-31 17:13
Proszę potraktować 1 do 1, będzie łatwiej liczyć.
Cytować
0 #1 Gracjan 2016-10-31 09:11
,,Cała zbroja waży około 30 km" 30km? :cry:
Pytanie do redakcji: ile km to 1kg resztę sobie policzę :P
Cytować

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież