Przejdź do głównej treści

Biegli dla Żołnierzy Wyklętych

| MP | Biegi

foto DSC 0103 m

Na przełomie lutego  i marca w wielu polskich miastach odbyły się biegi upamiętniające Żołnierzy Wyklętych. Takie biegi odbyły się również w Obornikach oraz w Rogoźnie. W obu miastach wydarzenia cieszyły się sporym zainteresowaniem.  

W Obornikach (27.02) w biegu wzięło udział 241 zawodników. Bieg polegał na wielokrotnym przebiegnięciu pętli o długości 2,5 kilometra w limicie czasowym wynoszącym 2 godziny. Przed biegiem odśpiewana została Rota w oprawie jaką przygotowali Kibice Lecha. Sam bieg rozpoczął się o godzinie 19:00 co stanowiło dodatkową atrakcję. Wynikiem sportowym może się pochwalić zwycięzca zawodów – Bartosz Aleksandrowicz z Gniezna, który jako jedyny pokonał w regulaminowym czasie dystans 30 km, czyli 12 pętli.

Rogozińskie zawody (28.02) odbywały się na dystansie  1963m lub 5km. Bieg startował z pod strzelnicy i prowadził ścieżką koło jeziora, w okolicy mostu był nawrót. W tym biegu frekwencja również dopisała.

Oba wydarzenia przyczyniły się znacznie do wzbudzenia zainteresowania mieszkańców naszego powiatu historią Żołnierzy Wyklętych!

 

 
Opublikowany przez Fotografia - Łukasz Olesik na 28 luty 2016
Natalia Kokot i Andrzej Rogiewicz osiągnęli znakomite wyniki podczas tegorocznego Wings for Life World Run w Poznaniu. Wśród blisko 350 tysięcy uczestników z całego świata reprezentanci Rogoźna znaleźli się nie tylko w ścisłej czołówce biegu w Polsce, ale i wysoko w globalnych klasyfikacjach.
W niedzielę odbył się 18. PKO Poznań Półmaraton. Na mecie zameldowało się dokładnie 13 499 zawodników.
W najbliższą sobotę, 28 lutego 2026 roku, Oborniki ponownie staną się areną sportowych i patriotycznych emocji. Ulicami miasta pobiegną uczestnicy Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. Rotmistrza Pileckiego, by oddać hołd bohaterom podziemia antykomunistycznego.
Byli wymieniani w roli faworytów i nie zawiedli swoich kibiców. Tomasz Kozłowicz wygrał XVII Chrustowski Bieg Zimowy. Wśród kobiet najszybsza była Dorota Lutomska.
W sobotę odbędzie się Chrustowski Bieg Zimowy. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia.
Jeszcze tylko do 6 stycznia trwają zapisy do XVII edycji Chrustowskiego Biegu Zimowego.
Po sukcesie wyzwania „745 km na 745-lecie praw miejskich Rogoźna” przyszedł czas na kolejną sportową przygodę. Mieszkańcy Gminy Rogoźno mogą już dołączać do rocznej rywalizacji „1280 km z okazji upamiętnienia roku nadania praw miejskich Rogoźnu”.