Podsumowanie Zimowego Biegu w Chrustowie

| MP | Biegi

chrustowo bieg

VIII Zimowy Bieg w Chrustowie ponownie wygrał Sebastian Nowicki, w tym roku uzyskał czas 40,00 minut pobijając zeszłoroczny rezultat o 38 sekund.

W pierwszej dziesiątce mamy dwóch Oborniczan (Sebastian Nowicki i Krzysztof Nowacki) oraz jednego mieszkańca Rogoźna (Marcin Kapela). Sam udział w tej imprezie jest jednak dla wszystkich najważniejszy, a każdy zawodnik walczy sam z sobą.

chrustowski1

Temperatura powietrza była około 1,5 stopnia na plusie, nie przeszkadzała ona w bieganiu – powiedział nam Wojciech Grabiński z Rogozińskiego Klubu Biegacza – problemem był dość mocno wiejący momentami wiatr, ale na całe szczęście przez część biegu ten wiatr wiał w plecy, pojawiło się również na chwilę słoneczko. Warunki do biegania były dobre – podsumował zawodnik z Rogoźna.

Bieg ukończyło 273 zawodników. Imprezie towarzyszyły tradycyjnie biegi dla młodzieży szkolnej.

Wielu zawodników uznaje chrustowski bieg jako przetarcie przed sezonem, życzymy wszystkim biegaczom samych udanych startów w 2015 roku.

Wyniki biegu ->

PZLA Mistrzostwa Polski w biegu na 10 000 m

Sebastian Nowicki wystartował w PZLA Mistrzostwach Polski w biegu na 10 000m.

Steel Run Rogoźno 2024 - Biegi Charytatywne

Ponownie zapraszamy na imprezę sportową Steel Run Rogoźno 2024 - Biegi Charytatywne, która odbędzie się 17 marca 2024. Elektroniczne zapisy zostały już zakończone, można jednak zapisać się na biegi dziecięce oraz biegi na 10 i 5 km w dniu zawodów.

XV Chrustowski Bieg Zimowy odbył się w trudnych warunkach (foto, film)

Uczestnicy XV Chrustowskiego Biegu Zimowego byli zadowoleni z poziomu organizacji imprezy. Narzekali jednak na pogodę.

Dorota Lutomska i Maciej Soloch najszybsi w Chrustowie (film)

Dorota Lutomska wśród kobiet, a Maciej Soloch wśród panów byli najszybsi w XV Chrustowskim Biegu Zimowym.

Chrustowo. W sobotę pobiegną ponad 10 km

W sobotę w Chrustowie pobiegną już po raz 15. O 11 wystartuje Chrustowski Bieg Zimowy.

Kolejny brązowy medal dla Sebastiana Nowickiego!

Sebastian Nowicki zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski. W Drzonkowie odbył się bieg przełajowy na 9 km.

Podsumowanie XIV Biegu Niepodległości 2023 w Obornikach

XIV Bieg Niepodległości w Obornikach ponownie przyciągnął sporą ilość amatorów biegania i osób, które poprzez udział w tym wydarzeniu manifestowały swój patriotyzm. W tym roku na linii startu stanęło 675 biegaczy. Bieg na 5 km ukończyło 396 osób, dystans 10 km pokonało 289 osób.